Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

Cengiz Aydoğdu: Vatandaş kararını vermiş, istikrar diyor

Cengiz Aydoğdu: Vatandaş kararını vermiş, istikrar diyor
  • 30.10.2015
  • 2.117 kez okundu

Türkiye’nin kaderini belirleyecek 1 Kasım seçimine bir gün kala seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren AK Parti Heyeti, 1 Kasım seçiminin Türkiye’nin geleceğini kurtaracak bir seçim olduğunu ifade ederek, vatandaşın istikrar istediğini belirttiler..

13 YILDA TÜRKİYE YENİDEN İNŞA EDİLDİ

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz yaptığı açıklamasında 13 yıllık iktidarlığı ile Türkiye’yi adeta şaha kaldıran AK Parti’nin çalışmalarını aktardı. 13 yıl önce AK Parti’nin Türkiye’nin üzerine adeta bir güneş gibi doğduğunu belirten İlknur İnceöz, “Türkiye bugüne kadar ne gördüyse hep tek başına iktidarlık dönemlerinde gördü. Bunların en güzel ve en başarılı örneklerinden birisinin de 2002 yılında tek başına iktidar olan ve 13 yıl boyunca iktidarda kalan AK Parti’dir. Bugün arkamıza baktığımızda bu 13 yıl içerisinde onlarca güzel şeyler olmuş ki, Türkiye’miz adeta yeniden inşa edildi. Onlarca şey yapıldı ki, bugün Türkiye örnek gösterilen ülkeler arasında yer alıyor. Bugüne kadar yapılan seçimler elbette bizim için önemliydi. Ancak 1 Kasım seçimi hepsinden daha önemli bir seçim. Çünkü olay artık seçim yarışından çıktı. Bakın 7 Haziran’a kadar Türkiye huzur ve barış içindeydi. Kimsenin ekmek telaşı, iş telaşı veya her hangi bir telaşı yoktu. Herkes işinde gücünde giderken, Türkiye’mizde hızla gelişip refahını artırıyordu. Ancak 7 Haziran’dan sonra yaşananları hepimiz gördük. Ortalığı karıştırmak isteyenler var. Ülkenin yükselmemesi, huzur ve güven içinde olmaması için ortalığı karıştırmak isteyenler var. Biz ise şimdi bunun önüne geçmek için çalışıyoruz. Türkiye’mizi yeniden huzur ve refaha kavuşturmak için çalışıyoruz. Allah izin verirse 2 Kasım sabahı yeniden huzur ve güvenimize kavuşup, hep birlikte işimize, gücümüze bakarak ülkemizi hızla geliştirme yolunda ilerleyeceğiz” dedi.

VATANDAŞ KARARINI VERMİŞ, İSTİKRAR DİYOR

AK Parti Milletvekili Adayı Cengiz Aydoğdu, 1 Kasım seçimi için yaklaşık 1,5 aydır gezdiklerini belirterek, vatandaşın kararını vermiş olarak gördüklerini söyledi. 7 Haziran seçiminden sonra yaşanan bazı sıkıntıların vatandaş tarafından iyi analiz edildiğine değinen Milletvekili Adayı Cengiz Aydoğdu, vatandaşın tek bir istediği olduğunu ve onunda istikrar olduğunu kaydetti. 7 Haziran seçiminin ardından her kesim vatandaşın yaşanan sıkıntılardan dertli olduğunu dile getiren Cengiz Aydoğdu, “Yaklaşık 1,5 aydır girmediğimiz cadde sokak, sıkmadığımız el kalmadı neredeyse. Yaptığımız seçim çalışması kapsamında hemen her vatandaşımızı dinledik. Hepsinin sıkıntısı aynı. 7 Haziran sonrası vatandaş öyle bir analiz yapmış ki, neyin ne olduğunu gayet iyi anlamış. Şimdi ise istikrar istiyoruz diyor” dedi.

SAĞLIK ALANINDA ADETA ÇIĞIR AŞTIK

AK Parti Milletvekili Adayı Doç. Dr. Mustafa Serdengeçti bugün de hükümet meydanında vatandaş ve esnaflarla buluştu. Burada mesleği ve uzmanlık alanı gereği sağlık alanında yapılan çalışmalara değinen Serdengeçti, vatandaşlarla tek tek görüşerek AK parti iktidarı ile sağlıkta gelinen noktaları anlattı. Bugün Türkiye’nin sağlık sisteminin uluslararası sağlık sistemlerine örnek teşkil ettiğini ve bugün Almanya’nın bile Türkiye’nin sağlık sistemini uygulayamadığını ifade eden Serdengeçti, “Allah aşkına, şimdi şöyle dönüm geçmişimize bir bakalım. Ben çok iyi hatırlıyorum ve sizlerden illaki hatırlarsınız. Bizler, tedavi olmak, ilaç almak veya bir iğne yaptırmak için günlerce hastanelerde sıra beklerdik. İnsanlar poliklinikler önünde uzun uzun kuyruklar oluştururdu. Hastaneye hafif hasta olarak gelir ve ağır hasta olarak çıkardı. Farz edelim ki kısa sürede tedavi olmayı bayardık, birde bunun ilaç kuyruğu vardı. Saatlerce ilaçlarımızı alabilmek için kuyruklarda beklerdik. Bu benim gösterebileceğim onlarca şey arasında sadece bir tanesi. Bunu örnek alalım ve şimdi günümüze bakalım. Hangi hastanede sıra bekliyoruz. Hangi ilacı almak için saatlerce kuyrukta kalıyoruz. Her şeyi geçtim, bugün herkesin kendine özel bir aile hekimi var. Herkes istediği gibi, istediği doktora gidebiliyor. Birçok ülkede alt basamak hastaneler sevk yapmadan tıp fakültelerine bile gidemiyorlar. Ama bizde böyle değil. Herkes istediği zaman istediği doktora gider ve istediği zaman anında ilaçlarını rahatlıkla alıyor. Şimdi birde bunun nasıl oluştuğuna bakalım. Bu sistem 2002 yılında tek başına iktidar olan AK Parti sayesinde oldu. Her alanda olduğu gibi sağlık alanında da adeta çığır aştık. Türkiye’yi yeniden eski günlerine çevirmek istiyorlar. Hem iç mihraklar, hem de dış mihraklar bunun için uğraşıyor. Ama buna izin vermeyeceğiz inşallah. İlk günkü aşkla hep birlikte Türkiye’mizi kurtaracağız” diye konuştu.

TÜRKİYE NE KAZANDIYSA TEK BAŞINA İKTİDARLA KAZANDI

AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Karatay ise vatandaşın tek başına iktidar istediğini söyledi. Türkiye’nin koalisyon dönemlerine değinen Başkan Karatay, koalisyon dönemlerinin Türkiye için zulüm olduğunu belirten Başkan Karatay, “Türkiye ne gördüyse tek başına iktidar döneminde gördü. Tek başına iktidar bir ülke için her zaman önemli. Bugün geçmişe baktığımızda görüyoruz ki Türkiye hep tek başına iktidar ve istikrarla büyümüş, gelişmiş ve ilerlemiş. Ancak tek başına iktidarlık sürecinden sonrası baktığımızda da hep tek başına iktidar döneminde kazandıklarını koalisyon dönemlerinde kaybetmiş. Şimdi bir seçime gidiyoruz. Bu seçim aslında Türkiye’nin kaderini değiştirecek bir seçim. Vatandaş tek başına iktidar diyor. Biz bunu gördük. Şimdi baktığımız da ise tek başına iktidar olacak tek bir parti var oda AK Parti. O yüzden, bu istikrarın devam etmesi, Türkiye’nin yeniden eski huzur ve güvenli günlerine dönmesi için bu iktidarın, yani AK Parti’nin tek başına iktidar olup yolumuza devam etmemiz lazım” şeklinde konuştu..

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ