Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 8,56 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

Ceviz diyarı Ağaçören’de istişare toplantısı yapıldı

Ceviz diyarı Ağaçören’de istişare toplantısı yapıldı
  • 05 Kasım 2020

İlçelerin sorun ve ihtiyaçlarının yerinde tespiti, taleplerin belirlenerek doğru çözümlerin üretilmesi amacıyla Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında başlatılan aylık istişare toplantıları devam ediyor.

Vali Hamza Aydoğdu beraberinde kurum müdürlerinin katılımıyla Ağaçören İlçesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Ağaçören Kaymakamı Osman Acar, Belediye Başkanı Yaşar Bekleviç, Ağaçören İl Genel Meclis Üyeleri ve ilçe protokolü tarafından karşılanan Vali Aydoğdu ve beraberindeki heyet ilk olarak Ağaçören Kaymakamlığını ziyaret ederek Kaymakam Osman Acar ve Ağaçören Belediye Başkanı Yaşar Bekleviç’ten ilçede verilen hizmetler ve yapılan faaliyetler hakkında bilgi aldı.

-Yerinde tespit, yerinde çözüm; istişare ve değerlendirme toplantısı

Aksaray Valiliğince düzenlenen aylık istişare ve değerlendirme toplantısı Ağaçören İlçesinde gerçekleştirildi. Valimiz Sn. Hamza Aydoğdu başkanlığında; Ağaçören Kaymakamı Osman Acar, Ağaçören Belediye Başkanı Yaşar Bekleviç, Emniyet Müdürü Murat Kolcu, İl Jandarma Komutanı Albay Halil Murat Bilgiç, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yüksel Çelik, Sağlık, Tarım ve Orman, Gençlik Spor, Müftülük, Milli Eğitim, Kültür ve Turizm, Çevre Şehircilik, Telekom, DSİ ve Karayolları Şube Müdürleri ile köy ve mahalle muhtarlarının katıldığı toplantıda köylerin sorun ve ihtiyaçları değerlendirildi.

Vali Hamza Aydoğdu yaptığı konuşmasında “Yol medeniyettir, bozuk yollarımız bir an önce plan dâhilinde yapılacaktır. Aslında yol yoksa çok şey yok demektir. Özel İdare Sekreterliğimiz ve Karayolları Bölge Müdürlüğümüzü acilen sorunun giderilmesi konusunda görevlendirdik” dedi. Vali Aydoğdu ayrıca İnternet altyapı sorunları ile ilgili de internetin temel bir ihtiyaç haline geldiğini belirterek “Özellikle uzaktan eğitim sürecinde çok ihtiyaç duyuyoruz. Altyapı hizmetlerinin daha kaliteli hale getirilmesi için görüşmelerimizi yaptık” dedi. Vali Aydoğdu kaliteli ve hızlı hizmet için yerinde tespit ve tedbirlere devam edeceklerini belirtti.

Toplantıya katılan köy muhtarlarının sorunlarını dinleyen Vali Aydoğdu yol, İnternet altyapısı, toplulaştırma, mera alanlarını düzenlenmesi, avcılığın yasaklanması ve diğer altyapı talepleri ile köylerin sorunlarının çözüme kavuşturulması için el birliği içinde olup imkânlarıda en iyi şekilde değerlendirerek sorunların kısa vadede çözümü için gerekli çalışmaları başlatacaklarını bildirdi..

blank

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ