Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,91 / Satış: 5,93
€ EURO → Alış: 6,51 / Satış: 6,54

CHP 94 yaşında

CHP 94 yaşında
  • 10.09.2017
  • 1.402 kez okundu

CHP İl Başkanı Av.Ali Rıza Toprak: “Kuruluşun ve Kurtuluşun Partisi 94 Yaşında”

İl Başkanı Av.: “Kuruluşun ve Kurtuluşun Partisi

CHP İl Başkanı Av.Ali Rıza Toprak, CHP’nin 94. kuruluş yıldönümünde yaptığı açıklama şöyle:

“Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Benim İki Büyük Eserim Var. Biri Türkiye Cumhuriyeti. Diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’dir.” diyerek kurduğu partinin 94. Yılını yaşamanın onur ve gururunu taşıyoruz. Bugün aynı zamanda emperyalistlerin denize döküldüğü İzmir’in kurtuluş günüdür.

Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu ile birlikte halkımızın medeni ve sosyal haklara kavuşmasının, demokratikleşmesinin sağlanması, ilerlemesi ve sürekli hale gelmesinin; çok partili hayata geçişin Türkiye Cumhuriyeti’ni muasır medeniyetler seviyesine ulaşma mücadelesinin öncüsü ve sağlayıcısıdır. Partimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olmasının en büyük teminatıdır.

Her zaman ezilenin, hakkı yenenin, mazlumun yanında yer almış. Yolsuzluğun ve sömürünün karşısında dik durmuştur.

Cumhuriyetin kurulup, egemenliğin tek bir kişiden alınarak halka verilmesi sağlandıktan sonra iktidarın halk tarafından denetiminin ve değişimin sağlanması için çok partili siyasi hayata geçişi de yine Cumhuriyet Halk Partisi yapmıştır. Yurttaşlarımızın özgürlük ve eşitliğe kavuşması için mücadele eden Ulu Önderin en önemli kuruluşu olan partimiz bugün de kuruluş felsefesinin gereği olarak hak, hukuk ve adalet mücadelesini yılmadan, sinmeden, hiçbir güçten korkmadan devam ettirmektedir. Cumhuriyetin kurucusu olan partimiz geçmişte olduğu gibi bugün de demokrasinin, laikliğin, bağımsızlığın, eşitliğin, insan hak ve özgürlüklerinin, sosyal devletin, emeğin, adaletin, milliyetçilik ve devrimciliğin yılmaz güvencesi olmaya devam etmektedir ve ilelebet devam edecektir.

Partimizin kuruluşunun 94. Kuruluş yıldönümünde kurucusu Genel Başkanımız Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, şehitler ve gazilerimizle birlikte Atatürk’ten sonra genel başkanlık görevini yerine getiren İsmet İnönü, Bülent Ecevit, Hikmet Çetin, Altan Öymen, Deniz Baykal ve görevde bulunan Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na, partimizin yönetiminde görev alan arkadaşlarımıza her türlü tehdit, endişe ve korkudan çekinmeyip partimize üye olan demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti idealiyle yaşayan, mücadele eden partimize emek veren tüm yol arkadaşlarımıza saygı, şükran ve teşekkürlerimizi sunuyorum.

Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti, Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi.”

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ