Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,57 / Satış: 7,60
€ EURO → Alış: 8,94 / Satış: 8,97

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl Aksaray’da

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl Aksaray’da
  • 11 Nisan 2017 - 13:27

Aksaray İl Teşkilatını ziyaret eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Tekin Bingöl, “Pazar günü akşam yapılacak seçimde sonuç HAYIRdan yana olacak” dedi.

Aksaray İl Teşkilatını ziyaret eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Tekin Bingöl, “Pazar günü akşam yapılacak seçimde sonuç HAYIRdan yana olacak” dedi.

Parti İl Binasında gerçekleşen programa CHP Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Tekin Bingöl, Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürel, Niğde il başkanı Erhan Adem, Niğde teşkilat başkanları, Aksaray İl Başkanı Ali Rıza Toprak, Merkez İlçe Başkanı Ünal Er, teşkilat başkanları, belde belediye başkanları ve partiler katıldı.

Parti il binasında gerçekleşen programın açılış konuşmasını yapan CHP İl Başkanı Ali Rıza Toprak, “16 Nisan’da gerçekleşecek Referandum seçiminde ne Cumhurbaşkanı, ne Başbakanı, ne de bir siyasi partiyi oylamayacağız. Gerçekleşecek olan seçimde ülkemizin Rejimini oylayacağız. Biz taraf olarak Hayır’dan yanayız. 16 Nisan’da gerçekleşecek Referandum seçiminde sağduyunun kazanacağını ümit ediyorum. HAYIR’ı millet göğüslerken, diğer tarafta eveti ise devletin tüm olanakları seferber edilmektedir. Mustafa Kemal Atatürk tarafından 1923’te kurulan Türkiye Cumhuriyet’i ilelebet payidar kalacaktır. 16 Nisan akşamında halkımızın kararı HAYIR olarak sandığa yansıyacak. İşte o akşamdan sonra tekrar siyasi partiler biraraya gelerek daha demokratik bir anayasa için ortak akıl ile daha demokratik bir anayasa ile tanışmak için çalışmalar başlayacaktır” dedi.

“Sandığa Gidilip Oy Kullanılmalı”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Tekin Bingöl ; “Burada bir siyasi tercih yapmayacağız. Burada herhangi bir şekilde genel ya da yerel seçim olmadığı için parti tercihlerimiz asla söz konusu değil. Bu bir memleket meselesidir. Halk oylaması kampanyasında parti kimliğinden uzak bir anlayışla çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bizler anayasa değişiklik paketindeki maddeleri konunun uzmanlarıyla değerlendirdik. Her vatandaşımızın hayati önem taşıyan bu referandum da yurttaşlık bilinciyle hareket ederek sandığa gitmesi çok ama çok önemli. Burada bir siyasi tercih yapmayacağız. Burada herhangi bir şekilde genel ya da yerel seçim olmadığı için parti tercihlerimiz asla söz konusu değil. Bu bir memleket meselesidir. Vatandaşların bu meseleye ilgi göstermesi ve oy kullanması çok önemlidir” dedi.

“Meclisi Feshetme Açıklaması”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Tekin Bingöl; “Cumhurbaşkanı’nın Meclisi feshetme yetkisinin olduğu” yönündeki tartışmalara da değinen Bingöl, şu ifadeleri kullandı: “Hiç uzağa gitmeyelim. Her siyasi partinin ya da her sivil toplum kuruluşunun bu referandum sürecinde yayınladıkları bir takım broşürler, kitapçıklar, materyaller var. Alın bakın, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin yayınlamış olduğu o kitapçıkta çok açık bir şekilde fesihten bahsediyor. Diyor ki ‘Karşılıklı feshetme Cumhurbaşkanı’nın yetkisinde olduğu gibi parlamentodaki milletvekillerinin belli bir sayıda imzasıyla da fesih söz konusu olabilir” şeklinde konuştu..

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ