Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,74 / Satış: 6,77
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

CHP İl Başkanı Toprak: Barış ve huzur istiyoruz

CHP İl Başkanı Toprak: Barış ve huzur istiyoruz
  • 30.06.2016
  • 1.350 kez okundu

CHP Aksaray İl Başkanı Av. Ali Rıza Toprak, yayınladığı basın bildirisinde şu ifadeleri kaydetti:

“Ülkemizi kan gölüne çeviren teröre, teröre destek olanlara ve terörden medet uman kan emicilerine lanet olsun. Lanet olsun halkımızı bölmeye çalışanlara. Lanet olsun dinimizi istismar ederek terör yaratanlara. Lanet olsun dinimizi çıkarlarına alet edenlere. Lanet olsun dinimizi siyasete alet etmeye çalışanlara.

İstikrar diyenler, eyy diye kükreyip sonra susan pusanlar Haziran seçiminden bu yana bombalı saldırı ve canlı bomba saldırı sayısı 17 olmuş. Siz hala istikrar diyorsunuz, güvenlikte zafiyet yok diyorsunuz. Terörün belini kırdık diyorsunuz. İnsanlarımız ölüyor, ülkemiz kan gölüne dönüyor ve siz köprü açılışı yapıyorsunuz.

Güvenlikten sorumlu İç İşleri Bakanı, MİT, Emniyet Genel Müdürü, Jandarma Genel Komutanı nerdesiniz, nasılsınız? Gönlünüz, vicdanınız rahat mı? Rahat uyuyabiliyor musunuz?

Lütfen elinizi vicdanınıza koyun, biz bu işi beceremedik diyorsanız istifa edin. Başınızdakiler izin vermese de istifa edin. Bakın yeryüzünde demokrasi ile yönetilen ülkelere, örnek alın. Çünkü Anayasa’mız ülkemizin demokratik, laik Cumhuriyet olduğunu yazıyor.

Her bombalı terör olayından sonra klasik açıklamadan bıktık, usandık. Artık şunu kabul edin bir şeyleri eksik yapıyorsunuz, bir şeyleri beceremiyorsunuz. Terörün belini kırdık diye açıklama yaparken en güvenli yer olması gereken Atatürk Hava Limanı kan gölüne çevriliyor.

IŞİD, DAEŞ, PKK, KCK, DHKPC hangisi olursa olsun hepsine lanet olsun, hepsini bu ülkede yok etmek için halkımız her türlü özveriye hazır. Yeter ki bu halkı ayrıştırmayın, yeter ki bu halkı birbirine düşman yapmaya kalkışmayın. Şanlı bayrağımızın altında hep bir ağızdan teröre lanet okuyalım. Biz Halk Partililer buna hazırız, siz eyy diye bağırmaktan başka bir şey yapamayanlar artık siz de hazır olun, birliğimizi, dirliğimizi bozmaya çalışmaktan vazgeçin. Yeter artık barış ve huzur istiyoruz.”

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ