Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

CHP İl Başkanı Toprak: Canımız yanıyor

CHP İl Başkanı Toprak: Canımız yanıyor
  • 17.12.2016
  • 1.425 kez okundu

CHP Aksaray İl Başkanı Av. Ali Rıza Toprak, Kayseri’de gerçekleşen terör saldırısına yönelik açıklama yaptı..

CHP Aksaray İl Başkanı Av. Ali Rıza Toprak, Kayseri’de gerçekleşen terör saldırısına yönelik açıklama yaptı.

CHP Aksaray İl Başkanı Av. Ali Rıza Toprak yayınladığı basın bildirisinde şu açıklamalarda bulundu:

“Hainlerin kalleşçe saldırıları peş peşe gelmeye başladı. İstanbul Beşiktaş’tan sonra Kayseri kan gölüne döndü. Bu kan derhal durdurulmalıdır. Bu kanı vatandaşlar değil, siyasi partiler değil, hükümet durdurmak zorundadır. Parlak sözlerle, boş vaatlerle artık bu işlerin durmayacağı herkes tarafından açıkça anlaşılmıştır. Salon toplantılarıyla, her türlü tedbiri alıyoruz laflarıyla, kanımız yerde kalmayacaktır, misliyle karşılık verilecektir sözlerinden halkımıza gına geldi.

Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak yani Ana Muhalefet olarak terör nereden gelirse gelsin. Her türlü tedbirde terörle her türlü mücadele de siyasi iktidara destek olacağımıza açık ve net bir şekilde bildirmemize karşın bugüne kadar etkili ve yetkililer sadece hamasi nutuklar atmışlardır. Ülkemizin iç ve dış güvenliğinde görevini yapamayan zafiyet gösteren kim olursa olsun derhal istifa etmelidir.

Halep yanıyor, canımızdan can gidiyor diye havada kuş göstermeye çalışanlar bırakın havayı o insanlık suçunu işleyenlere hepimiz karşıyız. Ama önce ülkemizdeki giden canlara yanan yüreklere bakalım. Önce kendi içimizi düzeltelim, kendi içimizdeki hainleri yakalayalım. Ama aynı zamanda komşularımızdaki yangınların söndürülmesinde tarafsız olarak olumlu davranışlarda bulunalım. Halep’te muhalifler ve Işid temizlendi. Hükümet güçleri Halep’i ele geçirdi diye bir taraf bayram ediyor. Bir tarafta lanet okuyor. Bunu önlemek Suriye hükümetinin, Birleşmiş Milletlerin, Türkiye’ninde üzerine düştüğü kadar önlemeye çalışacağı bir durumdur.

Biz önce ülkemizin güvenliği, huzuru ve insanca yaşamamızı sağlamak zorundayız. Ayrıştırıcı, kindar söylemlerden derhal vazgeçilmelidir. Teröre karşı devletimizin yanındayız. Bu durumu genel başkanımızdan örgütümüzün en sol temsilcisine kadar herkes açıkça belirtmektedir. Gelin birlik olalım derken, hain teröre karşı birlik olmaya ve demokratik, laik Cumhuriyet’i korumaya yeminliyiz. Bunu halkımız bilmelidir ve görevlerini yapamayanları istifaya davet etmelidir.”

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ