Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

CHP İl Başkanı Toprak’ın Engelliler Günü mesajı

CHP İl Başkanı Toprak’ın Engelliler Günü mesajı
  • 02.12.2016
  • 1.644 kez okundu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aksaray İl Başkanı Av. Ali Rıza Toprak, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle yazılı bir mesaj yayımladı..

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aksaray İl Başkanı Av. Ali Rıza Toprak, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle yazılı bir mesaj yayımladı.

Başkan Toprak mesajında şunları kaydetti:

“3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutlarken ülkemizdeki ve kentimizdeki engellilerin durumunu da değerlendirmeliyiz. Ülkemiz genelinde engellilere yapılan sosyal devlet yardımı çeşitli yerlerde kesintiye uğramakta zaman içerisinde birçok yerde sıkıntı yaratmaktadır. Engelli ailelerinin bürokratik işlemlere boğulmaması gerekir. Kentler engelliler yönünden yaşanacak hale getirilmelidir.

Kent merkezimize baktığımızda birçok sokak ve cadde üzerindeki yaya kaldırımları kullanılmaz haldedir. Ya birileri masa sandalye atıp işgal etmiştir. Ya birileri araç park etmiştir. Rahat yürüme imkansızdır. Yaya geçitlerinde yapılan çizgi boyamaları kısa sürede silinmekte yayalara geçiş önceliği tanınmamaktadır.

Yaya geçitlerine mutlaka sesli ikaz ışığı konulmalı ve sürücülerde, yayalarda sesli ikaz ışıklarıyla uyarılmalıdır. Kentimiz mahallelerinde engelli vatandaşlarımıza da uygun yaya kaldırımları yapılmalıdır. Birkaç yerde renkli taşlarla yaya kaldırımı değişimi yapılması yetersizdir.

Hiç kimse yarın ne ile karşılaşacağını bilemez duruma düşmüştür. Artan araç trafiği, bilinçsiz araç kullanımı, kimsenin kimseye saygı ve sevgisinin kalmaması yarınlarımızı belirsiz hale getirmiştir. O nedenle yaşam biçimimizi engelli engelsiz tüm insanlarımızın rahat yaşacağı şekilde tanzim etmek zorundayız. Engelli kardeşlerimizin Dünya Engelliler Gününü kutluyor. Herkese engelsiz bir Dünya diliyorum.”

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ