Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 8,28 / Satış: 8,31
€ EURO → Alış: 10,07 / Satış: 10,11

CHP İl Başkanı’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mektup

CHP İl Başkanı’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mektup
  • 01 Ekim 2020

CHP Aksaray İl Başkanı Ali Abbas Ertürk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletilmek üzere bir mektup kalem aldı.

Aksaray’ın sorunlarını yazdığı mektubu PTT aracılığı ile Cumhurbaşkanı’na yollayan Ertürk, “Güzel şehrimizin sorunlarını, bir mektup ile Sayın Cumhurbaşkanı’na ilettik. Aksaray Anadolu’nun gerek coğrafi konumu gerek tarihi gerek kültürel birikimi ile çok eski bir medeniyet olmasına rağmen son yirmi yılda kronikleşen sorunlar nedeni ile ilimiz çok ciddi kan kaybına uğramaktadır” dedi.

Aksaray’ın yapılan çalışmalar ile coğrafi konumunu yitirmesinin kent için olumsuzluk teşkil ettiğine dikkat çeken Ertürk, “Hepimizin malumu olduğu gibi en son Ankara – Gölbaşı ve Niğde otobanı ile birlikte Aksaray’ın By-Pass edilmesi, coğrafi konumunun öneminin yitirilmesi şehrimizde çok büyük bir hayal kırıklığına, üzüntüye ve moral bozukluğuna yol açmıştır. Bu otoban ülkemiz için kuş uçuşu çok kıymetli bir hizmettir. Sayın Cumhurbaşkanımızın şahsında emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Fakat Aksaraylıyız, Aksaray’ı düşünmek zorundayız. Bu otoban ülkemiz için kıymetli bir hizmet iken, Aksaray için çok büyük olumsuz sonuçlara yol açmaktadır. Aksaray’ın ulaşım sorunu, içme ve sulama suyu sorunu, tren yolu sorunu, turizm sorunu gibi birçok sorun sahipsizdir ve maalesef ki bu sorunların şehrimizde bir muhatabı bulunmamaktadır. Ben bu sorunları bir il başkanı sıfatı ile değil, bu şehirde yaşayan, bu şehre gönül vermiş sade bir vatandaş olarak Sayın Cumhurbaşkanımıza mektup ile ileteceğim” ifadelerini kullandı.

Mektubu Aksaraylı refleksi ile yazdığını ve Aksaray’dan alınan oyların karşılığında hizmet borçları bulunduğunu ifade ettiğini belirten Ertürk, “Bu şehrin milletvekilleri özellikle iktidar partisine mensup iki milletvekili bu sorunlar ile ilgili hiçbir şey yapmamaktadırlar. Özellikle iktidar partisinin ilk sırasından seçilen milletvekili zaten kayıp. Artık kendisine ulaşmak için kayıp ilanı vermemiz gerekiyor. Diğer milletvekili ise zaten sorunlardan bihaber. Bu iki milletvekili bu şehri kaderine terk etmiştir” şeklinde konuştu..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ