Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

CHP İl Teşkilatı kongreye gidiyor

CHP İl Teşkilatı kongreye gidiyor
  • 25.12.2015
  • 2.188 kez okundu

Cumhuriyet Halk Partisi Aksaray İl Teşkilatı 27 Aralık Pazar günü il kongresi yapacağı bildirildi..

İl kongresi ile ilgili teşkilatı binasında basın toplantısı düzenleyen CHP İl Başkanı Doğan Koşar şu ifadeleri kaydetti:

“Yaklaşık 3.5 yıldır sürdürdüğüm CHP Aksaray il Başkanlığı görevini Pazar günü, saat 13.00’te Aksaray Belediyesi Tiyatro Salonu’nda yapacağımız kongrede arkadaşlarıma devredeceğim.

Kongremizin seçeceği arkadaşlarımıza şimdiden başarılar diliyorum. Amacımız ülkemizde insan haklarına ve hukukun üstünlüğüne; laik, çağdaş, katılımcı ve çoğulcu demokrasiye dayanan hakça bir düzen oluşturmaktır. İl kongremize tüm hemşehrilerimizi davet ediyoruz.

Yeni ve demokratik bir anayasanın yapılması, toplumsal barışın sağlanması, hukukun üstünlüğünün ve gelir adaletinin sağlanması, ülkemizin bilgi toplumuna dönüştürülüp, katma değeri yüksek ürünlerin üretilmesinin sağlanması, kısaca ülkemizde yaşayan herkesin mutluluğu için mücadelemiz devam edecektir.

Yaptığımız uyarıları dinlemeyen AKP iktidarı, Terör örgütü ile iktidar ve başkanlık gizli ajandası ile yaptığı pazarlıklar sırasında, Terör örgütünün Kentleri silahlarla doldurmasına göz yumarak yaklaşık iki yüz bin insanın evlerinden olmasının zeminini hazırlamıştır.

Eleştirilerimizi kulak ardı eden AKP, yanlış dış politikaları nedeni ile komşularımızın tamamı ile düşman olmamıza neden olmuştur. Irak’a sokulmuyoruz. Suriye’de masadan dışlanıyoruz. Suriye’de uçaklarımız uçamıyor. Türk hava sahasını Nato koruyor. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin son Suriye kararı, AKP’nin Suriye politikasının yanlış olduğunu tescil etmiştir. Esad’ın en az iki yıl daha başta kalmasını garanti etmiştir.

İl Kongremiz Ülkemiz ve Aksaray’ımız için duyduğumuz sorumluluğun bir parçası olarak CHP’ye yakışır şekilde, seviyeli, demokratik, saygılı bir şekilde icra edilecektir.

Kongremizde iki İl başkan adayı yarışacaktır. Ali Rıza Toprak eski il başkanlarımızdan, milletvekili adaylarımızdandır, Haşmet Tekin Ökçe, Aksaray’ımız için proje üreten, proje grubu üyelerinden ve eski milletvekili adaylarımızdandır. Kim seçilirse seçilsin CHP kazanacaktır.”

CHP İl Teşkilatı kongreye gidiyor

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ