Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,94 / Satış: 7,97
€ EURO → Alış: 9,44 / Satış: 9,48

Çocuklara cami ve namaz sevgisi aşılandı

Çocuklara cami ve namaz sevgisi aşılandı
  • 25 Şubat 2019 - 13:20

Aksaray ile birlikte tüm Türkiye’de 4-10 yaş grubu çocuklara cami ve namaz sevgisini aşılamak maksadıyla etkinlikler yapıldı.

İHH ÇOCUK KULÜBÜ Eğitim programı kapsamında gerçekleştirilen etkinlikte çocukların doyasıya eğlendiği görüldü.

Etkinlik ile ilgili açıklama yapan Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Önder ÖZKAN, İslam’ın şartlarından biri olan NAMAZ’ın önemine değindi. Namazsız bir Müslüman’lığın mümkün olmadığını vurgulayan Özkan, küçük yaşta çocuklara namaz sevgisinin ilk etapta evde ebeveynleri taklit etmekle başladığını ve sonra kalıcı hale gelmesi için edindiği çevre ile ibadetin devamlı hale geldiğini söyledi.

Aksaray İHH Çocuk Kulübü Cami buluşması 35 çocukla birlikte Merkez Eyüp Sultan Camii’nde gerçekleşti.
Cami cemaatinin aralarında saf tutan minikler cemaat tarafından onore edildi. Namaz sonrası çocuklara caminin tanıtımı yapılarak, bu mekanların Müslümanların ikinci evi ve günde beş vakit ibadet için buluşma noktası olduğu vurgulandı.

Camilerin sadece ibadet değil aynı zamanda arkadaşların bir araya gelerek hayırlı faaliyetlerin yapılabileceği, sohbet edilebilecek mekanlar olduğu da hatırlatıldı.

Basit sorularla cami ve namaz ile ilgili bilgi yarışmasının yapıldığı etkinlikte çocuklar sürpriz hediyelerle sevindirildi.
Çeşitli oyunlarla mutluluğun zirveye çıktığı etkinliğin çocuklarda çok olumlu etki bıraktığı anneleri tarafından ifade edildi.

Bu tür eğitici faaliyetlere devam edileceğini belirten Dernek Başkanı Özkan, “Ağaç yaş iken eğilir.” ilkesi gereğince namazın çocuklara erken yaşta sevdirilmesi gerektiğini ve tüm Aksaray’lı miniklerin İHH ÇOCUK KULÜBÜ’ne katılabileceklerini sözlerine ekledi..

Aksaray Haberleri - haberaksaray.com

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ