Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,74 / Satış: 6,77
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Darbeye karşı milletle yan yanayız!

Darbeye karşı milletle yan yanayız!
  • 25.07.2016
  • 1.247 kez okundu

15 Temmuz 2016 akşamı yaşanan darbe girişiminin ardından başlayan demokrasi nöbetleri, her gün genişleyerek devam ediyor. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Aksaray’da da binler, Hükümet Meydanı’nda iradesine sahip çıkıyor..

Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin başta olmak üzere, Aksaray Üniversitesi (ASÜ) ailesi de, darbe girişimine yönelik tepkisini her platformda devam ettiriyor.

İlk olarak 15 Temmuz akşamı, hain darbe kalkışmasının hemen ardından, Rektör Şahin’in yaptığı açıklamayla millet iradesine yönelik net şekilde ortaya konan tavır, ertesi sabah alınan Senato Kararı ile kurumsal bir nitelik kazandı. Darbe girişiminin yaşandığı ilk günden itibaren kesintisiz şekilde alanlarda, milletle birlikte demokrasi nöbetleri tutan Rektör Şahin hem akademik, hem de idari personeli milli iradeye sahip çıkmak için alanlarda yer almaya davet etmeyi sürdürüyor. Hain kalkışmanın ardından 18 Temmuz 2016 tarihinde YÖK’e çağrılan ASÜ Rektörü Şahin, YÖK Başkanı, YÖK Genel Kurulu Üyeleri ve Üniversite Rektörleriyle birlikte, milli iradeye sahip çıkan bir bildiriye imza attı ve aynı heyetle TBMM Başkanını ziyaret ederek, değerlendirme toplantısına katıldı. 19 Temmuz 2016 tarihinde ise, YÖK’ün talebi üzerine, yedi fakülte dekanının istifasını isteyen Şahin, daha sonra bu istifa dilekçelerini YÖK’e iletti ve dilekçeler YÖK tarafından işleme konuldu.

Öte yandan ASÜ’de, yaklaşık bir haftadır, Paralel Devlet Yapılanması (PDY) ve Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) bağlantılı olduğu değerlendirilen akademik ve idari personelle ilgili çalışmalar da sürdürülüyor. Bu çerçevede; birinci aşamada 5, ikinci aşamada 4, üçüncü aşamada 11 ve dördüncü aşamada 1 olmak üzere, toplam 21 kişiyi açığa alındı. Konuya dair çalışmalar devam ediyor..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ