Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,16 / Satış: 6,18
€ EURO → Alış: 6,73 / Satış: 6,76

Değerler Eğitimi Panel Programı devam ediyor

Değerler Eğitimi Panel Programı devam ediyor
  • 13.04.2016
  • 1.141 kez okundu

Değerler Eğitimi Panel Programı Hazım Kulak Anadolu Lisesi’nde devam etti..

Adile Ataklı: “Aksaray Kadın Platformu olarak sorunları aşmak adına her zaman yanınızdayız”

Aksaray Valisi Sayın Şeref Ataklı’nın eşi Adile Ataklı hanımefendi himayesinde kurulan Aksaray Kadın Platformu ‘Değerler Eğitimi’ panel programlarına devam ediyor.

Hazım Kulak Anadolu Lisesinde öğrenci velilerinin katıldığı programda ‘Sevgi ve Hoşgörü’ üzerine konuşmalar yapılarak paylaşımlarda bulunuldu.

Vali Şeref Ataklı’nın eşi Adile Ataklı hanımefendi panelde yaptığı konuşmasında; Aksaray Kadın Platformu olarak her şeyden önce bir anne ve kadın olan bayanlarla tanışmak, oluşturulacak gönül bağı ile sorunları aşmak adına her zaman yanlarında olduklarını söyledi.

-Sorunlara çözüm üretmek istiyoruz

Aksaray Kadın Platformunun öğrenci velileri ile bu tür eğitim ve değerlendirme noktasında çalışmalarını sürdüreceğini ifade eden Ataklı; ‘Biz velilerimizle tanışmak, görüşerek gönül bağı oluşturmak istiyoruz. Biz bir araya gelmek ve sorunlara çözüm üretmek istiyoruz’ dedi.

-Öncelik Sevgi ve hoşgörü

Kadın Platformu üyelerinden Ayşe Atar’ın moderatörlüğünde düzenlenen programda Ayşe Atar tarafından ‘Sevgi ve Hoşgörü’ konulu konuşma ve sunum yapıldı.

Ortak değerler oluşturmayan bir toplum bütünleşmek değil tersine toplumsal çözülme yaşaması kaçınılmaz bir gerçek olduğunu vurgulayan Atar; “Çocuklarımızın zihinlerini bilgi ile doldurarak öğretim yaparken gönüllerini de sevgi ile donatarak onların ahlaklı birer fert olarak yetişmeleri için okullarımızda değerler eğitimi çalışması yapılması gerekmektedir. Milli Eğitim bakanlığı bu doğrultuda değerler eğitimi yönergesini hazırlamıştır. Öncelikli amaç olarak öğrencilerin milli ve evrensel kültür değerlerini tanımalarını benimsemelerini geliştirmelerini ve bu değerlere saygı duymalarını sağlamak olmuştur.’ dedi.

Aksaray Kadın Platformu üyeleri ve velilerin görüş ve paylaşımları ile süren programda sevgi, karşılıklı anlayış ve hoşgörü ile her sorunun üstesinden gelinebileceği ifade edildi..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ