Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,74 / Satış: 6,77
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Devlet hastanesinden sıra almak artık çok kolay

Devlet hastanesinden sıra almak artık çok kolay
  • 22.06.2016
  • 2.081 kez okundu

Aksaray Devlet Hastanesine 16 adet KİOSK (Sıramatik) Cihazı kuruldu..

Aksaray Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Op. Dr. Himmet Durgut, Aksaray Devlet Hastanesi’ne polikliniklerden sıra almayı kolaylaştıran KİOSK Sisteminin bütün bloklara kurulduğunu ve hizmet vermeye başladığını açıkladı.

16 ADET KİOSK CİHAZI KURULDU

Genel Sekreter Durgut, “2016 yılı hedeflerimizden biri de KİOSK sistemiydi. Mart 2016 tarihinde ilk KİOSK cihazımızı M.Yazıcı Göğüs Hastalıkları Kliniğimize deneme amaçlı kurmuştuk. Haziran 2016 itibarı ile Aksaray Devlet Hastanesinin bütün bloklarına ve semt polikliniğine   toplamda 16 adet KİOSK cihazı kurduk. Cihazlarımızın tamamı hizmete girdi. Vatandaşımıza daha iyi hizmet sunmayı hedefliyoruz. Bu nedenle de Aksaray Belediyesinin zemin katına da bir tane KİOSK cihazı kurmayı planlıyoruz. Amacımız, KİOSK sistemi ile hastalarımızın polikliniklerden daha kolay sıra almalarını sağlayarak, banko ve ilk kayıtların önünde sabah saatlerinde oluşan yığılmalarının önüne geçmektir” dedi.

KAYIT SIRASI BEKLEMEYE SON

KİOSK (Sıramatik) sistemiyle ilgili Aksaray Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Cengizhan Kılıçaslan da yaptığı açıklamada, “KİOSK sisteminin, herhangi bir görevliye ihtiyaç duyulmadan sıra alınmasını sağlayarak hastaların uzun kuyruklar önünde beklemelerini önlediğini söyledi. Başhekim Kılıçaslan, “Hastaların bankolarındaki görevlilerin yardımlarına ihtiyaç duymaksızın, istediği poliklinikten ve hekimden, istediği saatte sıra numarası almasını sağlayan sistemi Aksaray Devlet Hastanesinin, Acil Servisler hariç bütün bloklarına ve Semt Polikliniğimize kurduk. Hastalarımız T.C Kimlik numarasını dokunmatik ekrana girerek istediği hekimi seçip, barkodunu da alarak istediği saatte muayene olabilecekler. Ayrıca KİOSK cihazı, SSK ve BAĞ-KUR, Emekli Sandığı ve Yeşil Kart hastalarının muayene kaydı yapılmadan önce provizyon işlemlerinin yapılmasını otomatik olarak sağlıyor. Vatandaşlarımız KİOSK sistemine kısa zamanda alıştı. Yine de okuma yazması olmayan vatandaşların doktor sırası almaları için KİOSK’ların başında bir personel arkadaşımız hizmet vermeye devam edecek. Hastalarımız banko ve kayıt noktalarına uğramadan direkt olarak doktorun polikliniğinin önüne giderek muayene olabilecekler” diye konuştu.

BELEDİYE BİNASINA DA KONULACAK
Aksaray Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Cengizhan Kılıçaslan, “Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ile de görüşüp, onayını aldık. Bir tane de KİOSK cihazını Aksaray Belediyesinin alt katına yerleştireceğiz. Hastalarımız, hastaneye gelmeden sıralarını çarşıdaki KİOSK’tan alıp gelebilecekler” dedi.

KİOSK NEDİR?

KİOSK, bir bilgisayar, küçük bir yazıcı ve dokunmatik ekrandan oluşan bir sistemdir. Hastaların TC Kimlik Numaralını ve doğum tarihlerini yıl olarak dokunmatik ekrandan girerek, istedikleri doktordan istedikleri saatte muayene olmalarını sağlayan bir sistemdir.

Öte yandan Aksaray Devlet Hastanesine kurulan KİOSK (Sıramatik) sistemi için, teknik altyapısı da dahil olmak üzere kurulum ve cihazlar için yaklaşık 60 bin lira harcandı.

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ