Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,62 / Satış: 7,65
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,98

Devlet korumasındaki çocukların eğitim başarısı

Devlet korumasındaki çocukların eğitim başarısı
  • 10 Haziran 2017 - 00:11

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Çocuk Koordinasyon Merkezine bağlı çocuk evlerinde kalan çocuklar eğitimde elde ettikleri başarı ile büyük mutluluk yaşadı..

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Çocuk Koordinasyon Merkezine bağlı çocuk evlerinde kalan çocuklar eğitimde elde ettikleri başarı ile büyük mutluluk yaşadı.

2016-2017 Eğitim ve Öğretim dönemi karnelerin dağıtılmasıyla sona erdi. Devlet koruması altındaki çocuklarda okulların yaz tatiline girmesiyle karne heyecanı yaşadı.

Vali Aykut Pekmez Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İsrafil Aktürk’ten çocuk evlerinde kalan çocukların eğitim durumları hakkında bilgi aldı. İl Müdürü Aktürk; 6 erkek 5 kız toplam 11 çocuğun takdirname ile sınıflarını geçtiğini, 10 kız 7 erkek çocuğun ise Teşekkür belgesi alarak eğitim gördükleri okullardan bir üst sınıfa geçtiklerini belirtti.

TEOG sınavında ise Türkiye genelindeki çocuk evleri arasında Aksaray’dan bir çocuğun Türkiye 14. Olduğunu ifade eden Aktürk’e teşekkür eden Vali Pekmez; çocukları tebrik etti.

TEOG sınavındaki başarılı sonuç ve diğer çocukların başarılarından dolayı duyduğu memnuniyeti belirten Vali Pekmez; devletin sağladığı imkânlarla her türlü ihtiyaçları karşılanan çocuklardan beklenen tek şeyin okumak ve iyi bir meslek sahibi olarak devletine milletine faydalı olmak için çalışmaları olduğunu belirtti..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ