Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 8,13 / Satış: 8,17
€ EURO → Alış: 9,67 / Satış: 9,71

Devletimizin sağladığı imkânları vatandaşımıza tahsis edeceğiz

Devletimizin sağladığı imkânları vatandaşımıza tahsis edeceğiz
  • 24 Aralık 2015

Kamu hizmetlerinin daha etkin şekilde yürütülmesi vatandaşların sorun ve ihtiyaçlarının belirlenerek çözüm yollarının ilgili kurumlar tarafından koordinasyon sağlanarak çözüme kavuşturulması amacıyla düzenlenen “Bilgilendirme ve Değerlendirme” toplantısının 2. Ağaçören İlçesinde düzenlendi..

Vali Şeref Ataklı Başkanlığında Ağaçören Kaymakamlığı Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıda Ağaçören ilçesinde yürütülen hizmetler sorun ve ihtiyaçlarla ilgili değerlendirmeler yapıldı.

Devletimizin sağladığı imkânları vatandaşımıza tahsis edeceğiz. Onların iyiliği ve hayrı için çalışmalarımızı sürdüreceğiz

Toplantıya Jandarma Komutanı Albay Levent Ölmez, Vali Yardımcısı Armağan Önal, Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, Ağaçören Kaymakamı Erkan Yılmaz, Ağaçören Belediye Başkanı Tuncay Atak, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Tüzün, İl Genel Meclis Üyeleri, Kamu kurum ve kuruluşlarının il, ilçe müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile Ağaçören İlçesine bağlı köy muhtarları katıldı.

Toplantının açılışında bir konuşma yapan Vali Şeref Ataklı, Ortaköy İlçesinde düzenlenen ilk toplantının ardından 2. Toplantıyı Ağaçören ilçesinde düzenlediklerini söyledi. Düzenlenen toplantılarda yönetici ve vatandaş temsilcilerinin bir araya geldiğini ifade eden Vali Ataklı, genel durum ve ihtiyaçlarla ilgili değerlendirmelerde bulunarak bilgi paylaşımı yapıldığını vatandaş beklentilerinin ve yürütülen yatırım ve kamu hizmetlerinin etkinliği ve verimliliğinin de en iyi şekilde değerlendirildiğini belirtti.

Toplantıda Ağaçören Kaymakamı Erkan Yılmaz tarafından ilçenin genel durumu, yatırımlar ve yürütülen hizmetlerle ilgili sunum yapıldı.

Kaymakam Yılmaz; 2015 yılında Ağaçören köylere hizmet götürme birliği tarafından köylerin köy içi düzenleme, içme suyu ve diğer hizmetleri için toplam 1 milyon 696 bin TL ödenek kullanıldığını söyledi.

Ağaçören İlçesinde 11 bin dekar alanda meyve üretimi yapıldığına dikkat çeken Yılmaz, 98 bin dekar alanın mera ve tabii çayır olduğunu bu rakamın hayvancılığın önemini ortaya koyduğunu ifade etti.

Ağaçören İlçesinde altyapı ve diğer yatırımlarda önemli bir eksikliğin bulunmadığını vurgulayan Yılmaz, Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığı ile Sosyal Destek Projeleri kapsamında özellikle bayanlara ve çocuklara yönelik projeler gerçekleştirdiklerini belirtti.

Vatandaşlarımızın şartlarını daha iyileştirebilmek için gayret göstereceğiz

Toplantıda daha sonra Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Bestami Zabun, Halk Sağlığı Müdürü Oğuz Keleş, Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ tarafından Ağaçören ilçesinde ve köylerde yürütülen kamu hizmetleri ve yatırımlar hakkında bilgilendirme sunumu gerçekleştirdiler.

Toplantıya katılan köy muhtarları söz alarak sorun ve ihtiyaçları ile ilgili taleplerde bulundular.

Toplantı sonunda açıklamada bulunan Vali Şeref Ataklı, “Vatandaşlarımızın şartlarını daha iyileştirebilmek için hizmet etmeye gayret göstereceğiz. Bu yolda hep beraber devam edeceğiz’ dedi.

Vali Ataklı açıklamasına şöyle devam etti: “Devletimizin sağladığı imkânları vatandaşımıza tahsis edeceğiz. Onların iyiliği ve hayrı için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu toplantılar bir tespit değerlendirme hasbihâl idi. Eksik ihtiyaç nedir onları görmekti. Bura onları da gördük ilgili arkadaşlarımız notlarını aldılar. 2016 yılında bu eksiklikleri tamamlamak sahip olduğumuz şeyleri daha iyi hale getirmek için hep beraber gayret edip çalışacağız’ dedi.

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ