Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,53 / Satış: 7,56
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

Diyabet okulunda eğitimler devam ediyor

Diyabet okulunda eğitimler devam ediyor
  • 22 Mart 2017 - 16:16

Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi Diyabet Okulunda eğitimler devam ediyor..

Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi Diyabet Okulunda, 2016 yılında 5 bin 246 şeker hastasına hipoglisemi, hiperglisemi, insülinler ve insülinlerin kullanımı, oral anti diyabetikler, diyabetle sosyal yaşam, beslenme ve diyet, fiziksel aktivite vb. konularında eğitimler verildi.

Eğitimler ücretsiz

Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Uzm. Dr. Cengizhan Kılıçaslan, “Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi Diyabet Okulu ile diyabet hastalarının günlük yaşamda karşılaştığı sorunlara çözüm bularak yardımcı olmak ve hastalıkları ile daha kolay yaşamalarını sağlamak amacı ile hipoglisemi, hiperglisemi, insülinler ve insülinlerin kullanımı, oral anti diyabetikler, diyabetle sosyal yaşam, beslenme ve diyet, fiziksel aktivite vb. konularında ücretsiz olarak eğitimler veriyoruz. Bir Endokrin uzmanı ve 9 Dahiliye uzmanı ile şeker hastalarına sağlık hizmeti sunuyoruz” dedi.

AEAH Diyabet Eğitim Hemşiresi Hatice Bilen İpek’te; “Hastanemizde grup eğitimleri haftanın her günü 11:00-12:00 saatleri arasında diyabet eğitim hemşireleri tarafından verilmektedir. Diyabet Okulumuzda ise eğitimler Endokrin uzmanı, Dahiliye Uzmanları, diyabet eğitim hemşireleri, diyetisyenler ve fizyoterapistler tarafından 6 modül şeklinde verilmekte. 2016 yılında, 45 tanesi diyabet okulunda olmak üzere 5246 şeker hastası, hipoglisemi, hiperglisemi, insülinler ve insülinlerin kullanımı, oral anti diyabetikler, diyabetle sosyal yaşam, beslenme ve diyet, fiziksel aktivite vb. konularında bireysel eğitimler verdik. Hastanemiz personeline ise yılda 2 kez olmak üzere diyabet konularında eğitim veriyoruz. Ayrıca hastanemizde staj yapan tüm öğrencilerimize diyabet konusunda eğitimler vererek danışmanlık yapıyoruz” dedi.

Diyabet okulu nedir?

Diyabet okulu diyabetik hasta ve yakınlarına sunulan bir sağlık hizmeti olup diyabet hastalarının günlük yaşamda karşılaştığı sorunlara çözüm bularak yardımcı olmak ve hastalıkları ile daha kolay yaşamalarının anlatıldığı bir okuldur.

Verilen eğitimler sayesine diyabet hastaları, hastalıkları hakkında bilinçlenmekte ve bu sayede hastalar diyabetle ilgili birçok komplikasyonun (yan etki) önüne geçebilmektedir.

Konunun uzmanlarının katılımı ile düzenlenen eğitimler tüm hasta ve hasta yakınları ücretsiz olarak verilmektedir..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ