Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,75 / Satış: 5,78
€ EURO → Alış: 6,34 / Satış: 6,36

Donmuş şelalede nefes kesen tırmanış

Donmuş şelalede nefes kesen tırmanış
  • 07.02.2017
  • 1.704 kez okundu

Kısa adı HASDAK olan Hasandağı Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü faaliyetlerine aralıksız olarak devam ediyor.

Kısa adı olan Hasandağı Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü 20 kişiden oluşan bir ekip önce Çardak-Ilısu kış doğa yürüyüşünün ardından Ilısu köyü gelin kayası bölgesinde sulama kanalından sızan sularla mevsimlik oluşan donmuş şelaleye nefes kesen bir tırmanış gerçekleştirdiler.

Kısa adı HASDAK olan Hasandağı Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü faaliyetlerine aralıksız olarak devam ediyor. Kulüp faaliyetleri kapsamında geçtiğimiz günlerde Niğde iline bağlı Çardak köyünden geçen Melendiz çayı takip ederek Aksaray Ilısu köyüne ulaştı. Rota boyunca zaman zaman 50 cm aşan karla kaplı zeminlerde ve dört mevsimin yaşandığı yürüyüş başlangıcında başlayan kar, sisli bir havayla birlikte öğle vakti açan güneş ardından sadece çevrede yaşayan kişilerin bildiği doğa harikası buzul manzarası eşliğinde faaliyetlerini bitirdiler.

Aksaray gelen Ülkemiz ve Dünyaca ünlü dağcı sporcumuz Tunç FINDIK Ilısu köyü gelin kayası bölgesinde sulama kanalından sızan sularla mevsimlik oluşan donmuş şelaleye İç Anadolu bölgesin de ilk defa donmuş şelaleye nefes kesen bir tırmanışı gerçekleştirdi.

Kulüp başkanı Şahin KOÇAK “Kulüp etkinliklerini düzenli bir şekilde yürütmeye devam şehrimizin turizm potansiyeli, sosyal ve sportif anlamda ihtiyaç duyulan kurumsal yapıyı oluşturmak için tüm arkadaşlarımızla birlikte çalışarak şehrimize değer katmak amacıyla gayret sarf ettiklerini ifade etti.”.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ