Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

Dördüncü kongrede yaklaşık 60 bildiri sunuldu

Dördüncü kongrede yaklaşık 60 bildiri sunuldu
  • 10 Kasım 2016 - 09:04

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, “4’üncü Uluslararası Kentsel ve Çevresel Sorunlar ve Politikalar Kongresi”nin, son derece verimli şekilde geçtiğini ve sorunsuz şekilde tamamlandığını belirtti..

Kongre’nin İstanbul’da, ASÜ’nün ev sahipliğinde gerçekleştirildiğini ve bilim insanlarının yaklaşık 60 bildiri sunduğunu ifade eden Şahin, Kongre’nin, yaşanan kentsel ve çevresel sorunlara çözüm üretebilecek politikaların kapsamlı şekilde değerlendirmesine vesile olduğunu belirtti.

Kentlerde yaşayanların sayısının her geçen gün arttığını ve bugün dünya üzerindeki her iki kişiden birinin, kentlerde yaşadığını ifade eden Prof. Şahin, “Bu gelişmeler kentlerin birçok sorun yaşamasına neden olmakta; yaşanan bu sorunların çözümüne yönelik yeni politikalar belirlemeyi zorunlu hale getirmektedir. Kongremizde bilim insanları bu detaylara dikkat çekmiş ve etraflı şekilde meseleler irdelenmiştir” dedi.

AB ve Çevre, Biyolojik Çeşitlilik, Çevre Politikası, Çevre Hakkı, Göç, İslam Kenti, Kent Tarihi, Kent Kuramları, Kentsel Aidiyet, Kentli Hakları, Kentlilik, Kentin Kayıpları, Kentsel Dönüşüm ve Yenileme, Kentsel Güvenlik, Kentsel Politika, Kentsel Ulaşım, Kentsel Rant, Kır-Kent Çelişkisi, Konut Sorunu gibi konular, Kongre’nin ana konularını oluşturdu.

ASÜ Rektörü Prof. Şahin, ilk kez 2010 yılında başladıkları Kongre’nin iki yılda bir yapıldığının altını çizdi..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ