Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,78 / Satış: 7,81
€ EURO → Alış: 9,32 / Satış: 9,36

El birliği içinde milletimiz için çalışıyoruz

El birliği içinde milletimiz için çalışıyoruz
  • 17 Şubat 2019

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, spor ve sağlık alanındaki ihtisaslaşmayla birlikte, Aksaray’ın yeni bir üretim merkezi olabileceğini söyledi.

Rektör Şahin, Aksaray Gençlik ve Spor İl Müdürü Cüneyt Alkan’ı ziyaret etti. Gerek kampüs içinde toplantılar yaptıklarını, gerekse kampüs dışında paydaşlarla süreci konuştuklarını ve neler yapılabileceğine dair istişarelerde bulunduklarını kaydeden ASÜ Rektörü, el birliği içerisinde çalışarak, şehir ve ülke için en güzel çalışmaları yapmak arzusunda olduklarını vurguladı. Spor ve sağlık kesişen kümesinde ortaya çıkacak projelerin üretime dönüştürüleceğini ve bunun bir toplumsal değer oluşturacağını belirten Prof. Şahin, “İhtisaslaşma ile yeni üretim alanları oluşacak, bu durum istihdama katkı sağlayacak, Aksaray’ımız spor ve sağlık alanında bir cazibe merkezi haline gelecek, büyük etkinlikler düzenlenebilecek… Bunlar ve benzeri pek çok açıdan bu süreci ciddiyetle sürdürüyoruz. Bizim tek amacımız, şehrimize, ülkemize, milletimize en güzel biçimde hizmet etmek. Samimi gayretlerle çalışmayı sürdüreceğiz” dedi. Şahin, bu süreçte Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile işbirliğinin çok büyük önem arz ettiğini de söyledi. İl Müdürü Alkan da Şahin’e ziyareti münasebetiyle teşekkür etti ve ihtisaslaşma çalışmalarına gereken katkı vermeye hazır olduklarını vurguladı.

Ziyaretin sonunda İl Müdürlüğü’ndeki tesisler gezildi, etkinlikler konuşuldu, antrenman yapan okçular ziyaret edilerek bu alana dair yapılabilecek çalışmalar istişare edildi. Şahin’e, ziyareti esnasında Rektör Yardımcıları da eşlik etti..

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ