Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

EMITT Turizm Fuarı’nda Aksaray farkı

EMITT Turizm Fuarı’nda Aksaray farkı
  • 26.01.2017
  • 2.377 kez okundu

26-29 Ocak 2017 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen EMITT Fuarı bugün başladı..

26-29 Ocak 2017 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen EMITT Fuarı bugün başladı. Aksaray’ın tanıtıldığı standa yine şehrimize özgü Malaklı’nın yanında şehrimizin tarihi ve kültürel mirası ve turistik değerleri ön plana çıktı.

Bu yıl 21’incisi düzenlenen ve dünyanın 5’inci büyük turizm fuarı olan “Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı”na ulusal ve uluslararası düzeyde çok sayıda katılımcının iştiraki ile bugün başladı. Aksaray’da bu büyük organizasyonda göz dolduran standı ile EMITT Fuarında yerini aldı.

Aksaray Valiliği ve Aksaray Belediyesi ortak organizesinde kurulan stantta Aksaray malaklısı yine ön plana çıktı. Yine Aksaray sınırları içerisinde yer alan Ihlara Vadisi, Narlı Göl, Tuz gölü değerleri, Güzelyurt Gelveri evleri, kervansaraylar, cami, medrese, kiliseler ve yeraltı şehirleri ile Aksaray sahip olduğu doğal güzel güzellikler ziyaretçilere tanıtılmaya başlandı.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, dünyanın 5’inci büyük turizm fuarında Aksaray’ın değerlerini tanıtıyor olmak şehrimiz için bulunmaz bir fırsat olduğunu bildirdi.

EMITT Fuarının açılış törenine Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı katıldı. Fuarın açılışını yapan Bakan Nabi Avcı tören alanında karşılaşan Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı arasında kısa süren bir sohbet gerçekleşti. Başkan Yazgı, Aksaray’ın öne çıkan değerlerini Bakan Avcı’ya anlattı..

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Avatar Abdullah dedi ki:

    Tamamen olmasa da çoğu israf edilen paraların bir de reklamını yapıyorlar. NE kadar lüzumsuz işlere para harcıyorlar. Hiç mi hesap etmiyorlar acaba yarını. Kime neyi tanıtıyorsunuz yahu. Gerçeklerle yüzleşin beyler.

  2. Avatar okur yorumu dedi ki:

    Aksaray’ın gerçekten çözüm bekleyen işlerini yapsanız daha çok turist gelir. Buna emin olabilirsiniz. Turizm müdürlüğü ve belediye başta olmak üzere günü kurtarma derdinde olduğu sürece bu şehir daha çoook yerinde sayar.

YORUM YAZ