Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

En büyük engel sevgisizliktir

En büyük engel sevgisizliktir
  • 08 Mayıs 2018 - 23:52

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, engellilerin hayatını kolaylaştırmak üzere yapılan her çalışmayı önemsediklerini ifade etti.

ve işbirliği ile düzenlenen “” renkli görüntülere sahne oldu. Etkinlikte konuşan Rektör Şahin, imkânlar çerçevesinde engellilere dair yapılan her çalışmaya katkı sunmanın gayretinde olduklarını ifade etti. Bu hususta yapılan tüm etkinlikleri önemsediklerini ve kampüste de çeşitli düzenlemeler yaptıklarını ifade eden Şahin, “Engelliler Şenliği de bunlardan birisi. Katılım sağlayan ve organizasyona emek veren herkese çok teşekkür ederiz” dedi. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hacı Murat Yılmaz da, en temel amaçlarının engellilerin işlerini kampüste ve hayatın diğer alanlarında kolaylaştırmak olduğunu belirterek, “Bize göre en büyük engel sevgisizliktir” şeklinde konuştu. ASÜ Engelsiz Birim Koordinatörü Doç. Dr. Emine Fırat ise yaptığı konuşmasında, birim çalışmalarına dikkat çekti. 35 kişilik geniş bir yönetim kadrosu ile çalıştıklarını kaydeden Fırat, “Son üç yılda fiziksel altyapımızın büyük kısmını tamamladık. Akademik destek çalışmaları kapsamında farkındalık ve eğitim seminerleri veriliyor. Sosyal ve kültürel çalışmalarımız sürüyor. Bu kapsamda öğrenci topluluklarımız ve farklı paydaşlarımız var” dedi. Türkiye Engelliler Derneği Aksaray Şube Başkanı Bekir Kaya da, etkinliklerin farkındalık için önemli olduğunu ifade ederek, “Engelliler toplumdan çok fazla bir şey istemiyor. Tek isteğimiz bu toplumda, bu çevreyi birlikte paylaşmak” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Özel Eğitim Merkezi öğrencileri, öğretmenleri ile birlikte sahneye çıktı; şiirler okundu, çeşitli dans gösterileri yapıldı, şarkılar söylendi, düzenlenen etkinliklere dair video gösterileri izlendi. Program, ASÜ’de temsili olarak eğitim alan öğrencilerin diploma ve kep atma töreni ile birlikte sona erdi. Programı, öğrenciler, akademisyenler ve engelli bireylerin aileleri takip etti..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ