Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,74 / Satış: 6,77
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Enerji İhtisas Toplantısı yapıldı

Enerji İhtisas Toplantısı yapıldı
  • 21.03.2016
  • 1.137 kez okundu

Aksaray’da Yenilenebilir Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi kurulması konusunda toplantı yapıldı..

Vali Şeref Ataklı başkanlığında Valilik toplantı salonunda yapılan toplantıya, Vali Yardımcısı Kubilay Ant, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ, Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Fatih Yıldız, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Refik Tezcan ve Gida Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Bestami Zabun katıldı.

Aksaray’ı belirlenen güneş enerjisi vizyonuna taşıyacak potansiyelin incelenmesi ve ‘Aksaray Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi’ oluşturulması konusunda detaylı sunumun yapıldığı toplantıda Aksaray’da potansiyeli yüksek 3 bölgenin olduğu belirtilerek bunların içinden ise en uygun olanının Sultanhanı sınırları içerisinde bulunan 790 hektarlık mera ve hazine arazisi olduğu belirtildi.

Bölgenin sanayisinin kalkınması adına da önemli bir proje olacağına değinilerek güneş enerjisi panelleri ve diğer parçaların üretimi konusunda yatırımcıları çekebileceği belirtildi.

Gerekli rapor ve fizibilite çalışmalarının tamamlanmasını ve gerekli işlemlerin yapılmasını isteyen Vali Ataklı, zaman kaybı olmadan başvurun yapılmasının istedi..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ