Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,16 / Satış: 6,18
€ EURO → Alış: 6,73 / Satış: 6,76

Engelli Birim Koordinatörlüğü’nden eğitim semineri

Engelli Birim Koordinatörlüğü’nden eğitim semineri
  • 25.04.2016
  • 1.451 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Engelli Birim Koordinatörlüğü, kurum içi eğitim çalışmaları kapsamında “Engelli Farkındalık ve Bilgilendirme” konulu bir seminer düzenledi..

ASÜ’de görev yapan akademik ve idari personele yönelik gerçekleştirilen seminerde, engelli bireylere olumlu tutum geliştirme, sorunların çözümü ve yönetmelikler gibi hususlar anlatıldı.

Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü Araştırma Görevlileri tarafından verilen seminerin son derece önemli olduğunu söyleyen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Bahaüddin Varol, üniversite olarak bu hususa ilişkin pek çok çalışmayı hayata geçirdiklerini, engelsiz bir kampüs için proje çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

ASÜ Engelli Birim Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Emine Fırat ise yaptığı konuşmada, birimin genel faaliyetlerine dair bilgiler verdi. Özel Eğitim Bölümü’nün aktif şekilde çalışmalara dâhil olmasının performansı arttıran bir unsur olduğunu dile getiren Fırat, “Okulumuzdaki engelli öğrencilerimiz “Engelsiz Hayat Topluluğunu” kurdu ve etkinlik planlamalarına başladı. Diğer taraftan birim olarak çeşitli seminerler, öğrenci buluşmaları, tiyatro gösterileri, kültürel ve sanatsal etkinlikler icra edildi” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Özel Eğitim Bölümü Araştırma Görevlileri sunumlarını yaptı.

Cahit Şahin “Engelli Öğrenciler İçin Erişilebilirlik, Tutum ve Akademik Uygulamalar,” Gülistan Yalçın “Engelli Bireylere Yönelik Yasa ve Yönetmelikler,” Onur Emre Kocaöz ise “Bireysel Farklar Zenginliğimizdir” konularına dair paylaşımlarda bulundu.

Programa akademisyen ve idari personelin yanı sıra, Aksaray’da görev yapan bazı engelli derneklerinin temsilcileri de katıldı..

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ