Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

Engelli Dernekleri Başkan Yazgı’yı ziyaret etti

Engelli Dernekleri Başkan Yazgı’yı ziyaret etti
  • 04.12.2015
  • 1.397 kez okundu

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Aksaray’daki engelliler dernekleri Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’yı ziyaret ettiler..

İlk ziyaret Aksaray İşitme Engelliler Gençlik Spor Kulübü ve Eğitim Derneği ile başlarken ikinci ziyaret eden heyet Aksaray Engelliler Derneği Bekir Kaya ve yönetimi oldu. Son olarak ise Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğünde engelli sporcular Başkan Yazgı’yı ziyaret ettiler.

İşaret Dili Eğitimi En Büyük Eksiliğimiz

İşitme Engelliler Dernek Başkanı Yakup Amaç ve Aksaray Belediyesi Öncülüğünde yürütülün Ses-Sizsiniz proje koordinatörü ve Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünden işitme engelliler şube temsilcisi Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’yı ziyaret etti. Derneğin onursal başkanı Mehmet Pekmezci ve işitme engelliler derneği faaliyetinden bahsedip verdiği destekten dolayı Başkan Yazgı’yı ziyaret etti.

Başkan Yazgı, işaret diliyle iletişim kuran dernek üyelerine ziyaretten dolayı teşekkür etti. Tüm toplum bireyi olarak işaret dilini öğrenmemiz gerekir diyen Başkan Yazgı, Aksaray Belediyesinin engelli dostu bir belediye olduğunu söyleyerek “ Belediyemiz Engelli bireylere yönelik birçok ilklere öncülük ediyor. İlk olarak belediye meclisinden alınan kararla Engellilere indirimli su uygulaması başlattık. Şehrin muhtelif yerlerine engelli araçlara yönelik Engelli şarj istasyonu kurduk. Yine toplu taşıma araçlarımız Engellilere uyumlu hale dönüşmesini sağladık. Toplu taşıma araç şoförlerine bu konuda duyarlı davrandıkları için teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz ki Engellilerin ücretsiz kart68’den faydalanıyorlar. Ve Belediyemiz öncülüğünde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün ile “SES-SİZSİNİZ” projesi başlattık. Bunların tamamı engelli hemşerilerimiz içindi. Yeter mi? Yetmez ama kanunların bize verdiği yetkiyle engellilerimizin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Engelliler Derneğinden Teşekkür

ksaray Engelliler Şube başkanı Bekir Kaya’da beraberindeki heyet ile Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’yı ziyaret etti. Şube Başkanı Bekir Kaya, Aksaray Belediyesinin her konuda derneklerine yardımcı olduğunu vurguladı ve verdiği destekten dolayı Başkan Yazgı’ya çiçek sunarak teşekkür etti. Başkan Yazgı, engellilerin bir gün değil her gün hatırlanması gerektiğini hatırlattı.

Diğer yandan Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü bünyesinden yer alan engelli sporcularda İl müdürü Cüneyt Alkan ile 3 Aralık Dünya Engelliler günü münasebetiyle Başkan Yazgı’yı ziyaret ettiler. Sporcular arasında milli takıma seçilen ve atıcılıkta ülkemizi temsil ederek Avrupa şampiyonluğu elde eden sporcularda yer aldı. Başkan Yazgı, engelli sporcuları başarısından dolayı kutlayarak tebrik etti. Belediye bünyesinde engelli spor kulüpleri yer verildiğini hatırlatan Başkan Yazgı, “Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımımızdan başarılı sonuçlar bekliyor ve zaman zaman çok güzel skorlar alınıyor” dedi..

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ