Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,83 / Satış: 5,85
€ EURO → Alış: 6,49 / Satış: 6,52

Engelli torununu her gün okula kucağında götürdü

Engelli torununu her gün okula kucağında götürdü
  • 17.06.2016
  • 1.521 kez okundu

Aksaray’da engelli torununu okula her gün kucağında götüren İrfan Aktaş, düzenlenen karne töreninde “Yılın Dedesi” seçildi..

Emekli olduktan sonra hayatını torununa adayan 61 yaşındaki , kas hastalığı sonucu 2 yıl önce engelli kalan ve iki bacağı da tutmayan torunu 9 yaşındaki ’ı her gün okula kucağında götürdü.

Okul yollarını aşındıran dede ile torunu bugün karne heyecanını birlikte yaşadı. Aktaş’a, bu fedakarlığı nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “” ödülüne layık görülerek, plaket takdim edildi.

İrfan Aktaş yaptığı açıklamada, torununun 7 yaşında geçirdiği kas hastalığı sonucu engelli olduğunu söyledi.

Teneffüste bahçede gezdiriyor

Torununun iki bacağının da tutmadığını belirten Aktaş, şunları anlattı:

“Anaokulu ve birinci sınıfa kendisi gidip geliyordu. Ancak 2’nci sınıfa başlamadan bu rahatsızlık oluştu. Ben de emekliye ayrılarak torunumu okula götürüp getirmeye başladım. Beraber servise biniyoruz ve kucağımda torunumu sınıfına kadar çıkarıyorum. Sınıfa bırakınca da okuldan ayrılmıyorum. Teneffüs saatlerinde de torunumu alıp bahçede gezdiriyorum. Bu, torunumla ikinci karne heyecanımız. Çok mutluyum. Torunum 3’üncü sınıfı da bitirdi. Dersleri de çok iyi. Allah’a şükür bu fedakarlığımızı boşa çıkarmıyor.”

Aktaş, torunu ile ilişkisinin sadece okulla sınırlı olmadığını ifade ederek, “Emekliliğimden sonra hayatımı torunuma adadım. Okuldan sonra rehabilitasyon ve fizik tedaviye de beraber gidiyoruz. Okulumuzu hiç aksatmıyoruz. Sadece tedavi için 3 ayda bir Ankara’ya gidiyoruz ve o zaman rapor alıyoruz. Onun haricinde her gün okulumuza geliyoruz.” diye konuştu.

Hacı Ömer Kartal ise İrfan Aktaş’ın bir yıl boyunca torununu kucağında okula getirip götürdüğüne işaret ederek, “Biz, bu özverili davranışından dolayı çok memnun olduk. Kendisine yürekten teşekkür ediyor ve kendisini yılın dedesi olarak ödüllendiriyoruz.” dedi..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ