Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,03 / Satış: 6,06
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,57

Engelli ve engelsiz bireyler sporda buluştu

Engelli ve engelsiz bireyler sporda buluştu
  • 19.10.2016
  • 1.012 kez okundu

Türkiye Beyazay Derneği’nin Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirdiği “Aşmak İçin Hareket” isimli proje kapsamında, Aksaray Üniversitesi’nde (ASÜ), engelli bireylerle engelsiz bireyler Golbol ve Salon Futbolu müsabakası yaptı..

Türkiye Beyazay Derneği’nin Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirdiği “Aşmak İçin Hareket” isimli proje kapsamında, Aksaray Üniversitesi’nde (ASÜ), engelli bireylerle engelsiz bireyler Golbol ve Salon Futbolu müsabakası yaptı.

Derneğin Aksaray Temsilcisi ASÜ Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kayıhan Erbaş, amaçlarının engelli bireylerle engelsiz bireyleri bir araya getirmek, önyargıları ortadan kaldırmak ve sosyal hayat içerisinde birlikte yaşama kültürünün oluşmasına katkı sunmak olduğunu söyledi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hacı Murat Yılmaz ise engelli olmanın bireylerin kendi tercihi olmadığını vurguladı. Yapılan bu ve benzeri etkinliklerin engelli bireyleri anlamak açısından önemli olduğunu ifade eden Yılmaz, “Engelleri aşmada en önemli etken bireylerin birbirlerini anlamasıdır. Etkinliğin gerçekleştirilmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Aksaray ve Somuncubaba Kulüplerinin görme engelli sporcuları önce kendi aralarında, daha sonra BESYO öğrencileri ve akademisyenleri ile Golbol ve Salon Futbolu dallarında gösteri müsabakası oynadı. Tribünler takımları büyük bir coşku ile destekledi..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ