Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,89 / Satış: 7,92
€ EURO → Alış: 9,40 / Satış: 9,44

Engelliler sıfır atık için bez çanta üretiyor

Engelliler sıfır atık için bez çanta üretiyor
  • 07 Şubat 2019 - 00:14

Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Türkiye Beyazay Derneği Aksaray Şubesi ve engelli platformları Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü iş birlikteliğinde engellilere yönelik olarak sıfır atık projesine destek için düzenleniyor.

İŞKUR’DAN SIFIR ATIK PROJESİNE TAM DESTEK

Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mahmut Akkuş yaptığı açıklamada;

“Çevreyi korumak adına, farkındalık oluşturmak amacıyla, engelli çocuklarımıza aileleriyle bez çanta kursu düzenliyoruz. İŞKUR ve engelli dernekleri iş birlikteliğinde değişik atölyelerde farklı kurslar düzenledik. Temennimiz bu kurslar sayesinde çevre bilinci geliştirmek ve üretilen çantaların sergisini gerçekleştirerek farkındalık oluşturmaktır. Sosyal medyada da ürünlere ve projeye yer vererek kursiyerlerimize gelir olması ve istihdam edilmesi planlanmaktadır. Kurs esnasında ve sonrasında elde edilen ürünleri kurum ve kuruluşlara ulaştırarak bir taraftan kursiyerlerimize istihdam sağlamayı bir taraftan da daha temiz bir çevre için farkındalık oluşturmayı hedefliyoruz. Sıfır Atık Proje kapsamında bilhassa ilimizde faaliyet gösteren tekstil firmalarındaki atıkları bez veya file çantaya dönüştürülmesi hedeflenmektedir. Böylelikle atık kumaşlar ekonomik değere dönüşecektir. Plastik poşetlerin doğaya vermiş olduğu zararları ortadan kaldırmak ve geleceğimizin teminatı çocuklarımıza daha temiz ve yaşanılabilir bir dünya bırakmak amacıyla bu projeyi başlattık.” dedi.

SON MÜRACAAT TARİHİ 10 ŞUBAT 2019

Son müracaat tarihi 10 Şubat 2019 olup, müracaat edeceklerin www.iskur.gov.tr Kurumumuz internet sitesinden veya İl Müdürlüğümüze şahsen gelmeleri gerekmektedir. Çanta Dikim Elemanı kursu 16.02.2019 – 18.05.2019 tarihleri arasında gerçekleşecek olup, kursiyerlere günlük 30 TL cep harçlığı ödenecek ve kurs süresi boyunca tüm kursiyerlerin iş kazası meslek hastalığı ve genel sağlık sigortaları İŞKUR tarafından yapılacaktır.

Aksaray Haberleri - haberaksaray.com

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ