Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,10 / Satış: 6,12
€ EURO → Alış: 6,59 / Satış: 6,61

‘Engellilerimizde toplumun vazgeçilmez bireyleridir’

‘Engellilerimizde toplumun vazgeçilmez bireyleridir’
  • 28.04.2016
  • 1.097 kez okundu

Türkiye Beyazay Derneği Aksaray Şubesi Vali Şeref Ataklı’ya nezaket ziyaretinde bulundu..

Beyazay Derneği Şube Başkanı Cem Elibol ve çeşitli engelli dernek temsilcilerinden oluşan heyeti Valilik Makamında kabul eden Vali Şeref Ataklı yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Vali Şeref Ataklı ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, engellilerin karşılaştıkları engellerin kaldırılmasında karşılıklı işbirliği ve koordinasyonun önemini belirterek hep birlikte işbirliği halinde olunması gerektiğini söyledi.

Beyazay Derneği’nin yaşamın her alanında engelleri kaldırmak adına projeler yürüterek kampanyalar düzenlediğini söyleyen Cem Elibol, dernek tarafından başlatılan Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Gençlik ve Spor Bakanlığının desteği ile yürütülecek ‘Aşmak için Hareket’ kampanyası ile Aksaray’da haftada iki gün engellilere spor yaptırmaya başladıklarını söyledi.

Elibol, bu kampanyada amacın engelli ve engelsiz bireylerin spor aktivitelerinde bir araya gelmesini sağlayarak engellilerinde spor yapabildiklerini ve birlikte yaşama herhangi bir engelin olmadığını göstermek olduğunu belirtti.

Vali Şeref Ataklı ise engellilerinde toplumun vazgeçilmez bireyleri olduğunu ifade ederek herkesin farklı olabileceğini ancak ifade edildiği gibi birlikte yaşamaya hiçbir şeyin engel olmaması olmayacağını bütün topluma anlatılması gerektiğini söyledi..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ