Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,53 / Satış: 7,56
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

Engelsiz KOP Zirvesi hazırlıkları sürüyor

Engelsiz KOP Zirvesi hazırlıkları sürüyor
  • 04 Mart 2017 - 00:11

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, “Engelsiz KOP Zirvesi” için gerekli hazırlıkların büyük bir titizlik içerisinde sürdüğünü söyledi..

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, “Engelsiz KOP Zirvesi” için gerekli hazırlıkların büyük bir titizlik içerisinde sürdüğünü söyledi.

ASÜ Engelsiz Birimi, Rektör Şahin Başkanlığı’nda Senato Salonu’nda bir araya geldi ve Mayıs ayı içinde düzenlenmesi planlanan zirvenin detaylarını konuştu.

Engellilerin hayatını kolaylaştıracak ve farkındalık oluşturacak her çalışmayı önemsediklerini ve samimi şekilde gayretler göstererek, duyarlılığı arttırmaya yönelik çalışmalar yaptıklarını dile getiren Prof. Şahin, “Yaptığımız bu toplantıyla organizasyonun detaylarını, neler yapılabileceğini, iş bölümünü konuşuyoruz. Yapmak istediğimiz şey engelli bireylerle engelsizleri bir araya getirmek, bir empati oluşturmak ve işbirliğini geliştirmek. Bunlar aynı zamanda engelsiz bir yaşam için herkesin üzerine düşen görevlerin anlaşılmasına da vesile oluyor. Bu etkinliklerin gelenekselleşmesini istiyoruz” dedi.

ASÜ Engelsiz Birim Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Emine Fırat ise Zirveye dair gerekli görüşmelerin yapıldığını ve tamamlanma aşamasına geldiğini belirtti.

Çalışma kapsamında KOP Bölgesi Üniversitelerindeki engelli bireylerle onların en yakın arkadaşlarını, ASÜ Engelsiz Yaşam Topluluğu öğrencileriyle buluşturacaklarını ifade eden Fırat, “Bu bilimsel bir çalışma değil, bir sosyal sorumluluk çalışmasıdır. Bu etkinlikle bireyler arası işbirliğini geliştirmek, iletişimi arttırmak ve farkındalık oluşturmak amacındayız. Eğitim etkinliklerinin yanı sıra sportif ve kültürel bir takım çalışmalar yapmayı planlıyoruz” dedi.

Toplantı, diğer gündem maddelerinin görüşülmesi ve planlanan organizasyonun detaylarına dair fikir alışverişi ile tamamlandı..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ