Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,57 / Satış: 7,60
€ EURO → Alış: 8,94 / Satış: 8,97

Erken finali Hazım Kulak Anadolu Lisesi kazandı

Erken finali Hazım Kulak Anadolu Lisesi kazandı
  • 22 Aralık 2017 - 16:54

Hazım Kulak Anadolu Lisesinin organize ettiği, Aksaray Belediyesinin sponsorluğunu yaptığı “ Haydi, Konuş Bakalım” Münazara Yarışmalarının ilk ayağı sona erdi.

Hazım Kulak Anadolu Lisesinin organize ettiği, Aksaray Belediyesinin sponsorluğunu yaptığı “ Haydi, Konuş Bakalım” Münazara Yarışmalarının ilk ayağı sona erdi. Gurup elemeleri 21 Aralıkta yapılan iki münazara ile sona erdi.

İlk olarak Abdülhamid Fen Lisesi ile ACP Sosyal Bilimler Lisesi; Aksaray’ın Sanayi Şehri mi yoksa Turizm şehri mi olması gerektiği konusunda kıyasıya bir mücadele sergilediler. Adını üst tura yazdırmayı başaran okul Fen Lisesi oldu.

Son oturumda ise adeta bir erken final yaşandı. Daha önce şampiyon olmayı başaran iki okulun mücadelesi adeta nefesleri kesti. Somuncu baba ve Son Şampiyon Hazım Kulak Anadolu lisesinin bu zevkli ve çekişmeli münazarasında ise Bilginin İnsanın Özgürleştirmesi ya da Sınırlaması tartışıldı. Bilginin özgürleştirdiğini savunan Hazım Kulak Anadolu Lisesi herkesin beğenisini kazanarak bir üst turun biletini aldı.

Başkan Yazgı, her iki okulun öğrencileri ile de gurur duyduğunu ifade etti. Gurup elemelerinin ardından Şubat ayında çeyrek finallerin kuraları çekilecek. Mart ayında ise müsabakalar tekrar başlayacak..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ