Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Eski terminalin oto park yapım işi ihale ediliyor

Eski terminalin oto park yapım işi ihale ediliyor
  • 29.12.2015
  • 1.599 kez okundu

Eski Terminal Alanı Kentsel Dönüşüm Projesi’nde uygulamaya yönelik adımlar atılmaya başlandı. Bunlardan ilki mevcut dükkânların boşaltılması ve eski binaların yıkılmaya başlanmasıydı..

Eski Terminal Alanı Kentsel Dönüşüm Projesi üç aşamada gerçekleştirilecek. İlki mevcut binaların boşaltılıp yıkılmasıyla alanın temizlenmesi, ikincisi bölgesel otopark yapımı ve üçüncüsü ise inşaatların tamamlanıp hizmete açılmasıdır.

Mevcut binaların boşaltılıp yıkılması için “Eski Terminal Alanı Mevcut Binaların Yıkılması Hizmet Alım İşi” ihale edilerek yüklenici firma ile sözleşme yapıldı. 21 Aralık 2015 tarihinde inşaatların yıkımına başlanmış olup 10 gün içerisinde tüm inşaatların yıkımları tamamlanarak alan boşaltılacak.

Projenin ikinci etabı olan bölgesel otopark yapımı için ise ihaleye çıkılmış olup ihale halen ilandadır. 5 Ocak 2016 tarihinde ihalesi yapılacaktır. İhale şartnamesine göre otopark 5 ay gibi bir sürede tamamlanması gerekiyor.

Projenin üçüncü ve son kısım ihalesi ise otopark tamamlanmadan yapılacak ve iş ile ilgili hiçbir duraksama olmaksızın tamamlanması öngörülüyor..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ