Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,74 / Satış: 6,77
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Eskil İlk ve Ortaokulu’nun çehresi değişiyor

Eskil İlk ve Ortaokulu’nun çehresi değişiyor
  • 23.03.2016
  • 2.868 kez okundu

Eskil İlk ve Ortaokulunda idareci, öğretmenler ve öğrencilerin katılımı ile fidan dikme etkinliği gerçekleştirildi..

Eskil ilçesinin en eski eğitim kuruluşu olan ve birçok, hakim, savcı, avukat, mühendis, öğretmen mezun eden Eskil İlk ve Ortaokulu Müdürlüğü eski başarılı günlerine geri dönüyor.

Uzun yıllar yetenekli bir idarecinin gelmediği okula yılların idarecisi ve öğretmeni Hüseyin Sezer’in gelmesiyle yeniden şahlanan okulun çehresini değiştirmek için okul bahçesine onlarca fidan dikimi yapıldı.

Konu ile ilgili görüşlerini açıklayan öğrenci velileri “Eğitimde başarının en önemli etkenlerinden biri de okul temizliği ve çevre düzenlemesidir. Okulumuzda ciddi anlamda güzel değişimler yaşanıyor. Birkaç yıl önce okuldaki bakımsızlık nedeniyle birçok veli öğrencilerini Cumhuriyet Okuluna yazdırmak için sıraya giriyordu. Şimdi ise okulumuzdaki eğitim ve öğretimin kalitesinin artmasıyla birlikte okulumuza geri dönüşümler başladı. Bir atasözü “Bir yıl sonrasını düşünüyorsan tohum ek, on yıl sonrası için ağaç dik, yüz yıl sonrayı düşünüyorsan, insan yetiştir” demektedir. Okulumuzdaki tüm idareci ve öğretmenlerimiz bu bilinç ile hareket etmektedir. Okulumuzda eğitim, öğretim ve kalitenin artmasında büyük pay sahibi olan idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz” dediler.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ