Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 8,28 / Satış: 8,31
€ EURO → Alış: 10,07 / Satış: 10,11

Eskil Millet Bahçesi ihalesi yapıldı!

Eskil Millet Bahçesi ihalesi yapıldı!
  • 27 Ekim 2020

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen her ile en az 1 Millet Bahçesi İhalesi kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ çalışmalara devam ediyor.

Yapılan açıklama kapsamında bugün Aksaray Eskil Millet Bahçesi ihalesi işlemlerinin tamamlandığı duyuruldu.

TOKİ bir yandan yapımına başlanan millet bahçesi projelerinin çalışmalarına tüm hızı ile devam ederken bir yandan da yeni projeleri hayata geçirmek üzere ihale sürecine devam ediyor.

Yeni yapılan ihalelerden biri de Aksaray İli Eskil Millet Bahçesi ve Millet Bahçesine Ait Sosyal Donatılar İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi işi olarak ilan edildi. Korona virüs salgını nedeni ile söz konusu ihalenin e ihale yöntemi ile gerçekleştirildiği duyuruldu.

Aksaray Eskil Millet Bahçesi ve Millet Bahçesine Ait Sosyal Donatılar İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi işi TOKİ tarafından tamamlandı. TOKİ resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapılan paylaşımda “Şehirlerimizi yeşille buluşturmaya devam ediyoruz. Bitki ve peyzajı, koşu-yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları, etkinlik çayırı, renk bahçesi, millet kıraathanesi ve diğer yeşil alanları ile Aksaray’a yeni bir soluk getirecek Eskil Millet Bahçemizin ihalesi bugün yapıldı” ifadeleri ile sürecin tamamlandığı belirtildi.

Sözleşmenin imzalanmasının ardından 10 gün içerisinde TOKİ yer teslimi işlemini tamamlarken yer teslimini takip eden 300 takvim günü içerisinde projenin tamamlanacağı duyuruldu. Aksaray İli, Eskil İlçesi Millet Bahçesi Ve Millet Bahçesine Ait Sosyal Donatılar İnşaatları İle Altyapı Ve Çevre Düzenlemesi İşi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilen projede önemli bir aşama tamamlanmış oldu..

 

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ