Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

Eskil MYO’da 40 kontenjanın tamamı doldu

Eskil MYO’da 40 kontenjanın tamamı doldu
  • 19.08.2016
  • 3.704 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Eskil Meslek Yüksekokulu (MYO) için ayrılan 40 kontenjanın tamamının dolduğunu söyledi..

Yoğun gayretler ve samimi çalışmaların ardından kurulan ve Eskil İlçesi’nin yıllardır hayalini süsleyen Eskil MYO, bu yıl öğrenci alarak eğitim-öğretime başlıyor.

YÖK’ün Eskil MYO için ayırdığı 40 kontenjan doldu. Bu durum Eskil’in potansiyelinin ne denli yüksek olduğunu gösterdi.

Henüz yeni kurulan bir okulun kontenjanının tamamen dolmasının memnun edici olduğunu kaydeden Rektör Şahin, “Eskil İlçesine kurulan okulumuzdan umutlu olduğumuzu daha önce söylemiştik. Kontenjanın tamamen dolması bizleri sevindirdi. Bu durum aynı zamanda gelecek açısından da umut vaat ediyor. Okulumuzdaki bölüm sayısını ileriki yıllarda arttırmak için çalışmalara şimdiden başladık” dedi.

Eskil MYO “Laborant ve Veteriner Sağlık Hizmetleri” Bölümüyle, Eylül Ayında faaliyetlerine başlayacak..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Avatar Omer dedi ki:

    40 kontenjanin tamamı doldu deniyor ama ÖSYM’nin sitesine bakarsanız 26 kişinin yerleştiğini görebilirsiniz. Yani simdiden 14 kontenjan boş kaldı Eskil’de. Aksaray merkezde bile meslek yüksek okulları boş kalırken Eskil MYO’nun 40’ta 40 doldurması biraz zor zaten. Ek yerlestirmelerde daha net göreceğiz bakalım boş kontenjanları.

YORUM YAZ