Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,53 / Satış: 7,56
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

Eskil’de düğün yemekleri ve cenaze taziyeleri yasaklandı!

Eskil’de düğün yemekleri ve cenaze taziyeleri yasaklandı!
  • 06 Ağustos 2020 - 14:46

Eskil Kaymakamlığı tarafından muhtarlara gönderilen bildiride, Eskil ve çevresinde düğün yemekleri ve cenaze taziyelerinin durdurulduğu açıklandı

Yapılan açıklamada,”Sayın Muhtarlarım,

Türkiye genelinde Covid-19 (Koronavirüs) vakalarının artması sebebiyle yeni önlemler almaya gerek duyulmuştur. Son dönemlerde Aksaray ve çevresinde özellikle ilçemizde vaka ve temasların yoğunlaştığı tespit edilmiştir.

Eskil kaymakamlığınca alınan tedbirlerde bugünde itibaren Cenaze taziyeleri ve düğün yemekleri yasaklanmıştır. Bizzat Kaymakamın emridir. Bu yasağa uyulmadığı takdirde ilk olarak muhtarlar hakkında daha sonrasında yasağa uymayan kişi hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Durum daha da ciddi bir hal almadan biz önlemimizi alalım hem virüsün yayılmasını engelleyelim hem de vatandaşlarımızı koruyalım. Bu hususta ilk sorumlular muhtarlardır, herhangi bir olumsuz durumda karakola bilgi veriniz. Bugünden itibaren cenaze taziyeleri ve düğün yemekleri yasaklanmıştır. Düğünü olan vatandaşlarımıza da bu hususu bildirelim, biz de devriyelerde kontrollerimizi yapacağız. Bu sürece birlikte dikkat edelim, birlikte engelleyelim virüsü, herkese kolay gelsin iyi günler.” denildi..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ