Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,47 / Satış: 7,50

Eşmekaya Kasabası’nda birlik ve beraberlik programı düzenlendi

Eşmekaya Kasabası’nda birlik ve beraberlik programı düzenlendi
  • 09.08.2016
  • 2.419 kez okundu

Eşmekaya Belediye Başkanlığı tarafından 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan demokrasi şehitleri ve tüm şehitlerimiz için mevlüt okutularak birlik beraberlik ve diriliş yemek programı düzenlendi..

Eşmekaya Pazar Meydanı’nda düzenlenen programa Eskil Kaymakamı Mustafa İlhan, Eşmekaya Belediye Başkanı Tayfur Başkan, siyasi parti temsilcileri, Aksaray’dan ve Konya’dan gelen misafirler ve Eskil, köy ve yaylalarından yüzlerce kişi katıldı.

Eşmekaya Kasabası’nda ikamet eden İbrahim Çavuşoğlu isimli vatandaşımız ülkemizin üzerinden geçtiği zor süreci anlatan kendi yazdığı bir şiiri okudu. Daha sonra Eşmekaya Belediye Başkanı Tayfur Başkan yaptığı konuşmada “15 Temmuz’da hain teröristlerin gerçekleştirdiği kalkışmayı televizyonlardan öğrendik. Hemen meydanlara indik Cumhurbaşkanımızın talimatı ile halkımızı da meydanlara davet ettik. Belediyemizin araçlarını olası bir müdahale için hazır beklettik. Milletimiz 15 Temmuz’da vatanına milletine göz dikene gerekli cevabı iman gücüyle vermiştir. O gece ülkesi ve milleti için hain kalkışmanın bastırılması için mücadele ederken şehit olan vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Gazilerimize de acil şifalar diliyorum. Birlik ve beraberlik programımıza katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Eskil Kaymakamı Mustafa İlhan yaptığı konuşmada “Kıymetli Eşmekayalılar, kıymetli Eskilliler, Aksaray’dan Konya’dan gelen değerli misafirler, kıymetli hanımefendiler, değerli gençler; geçtiğimiz hafta Eskil’de 15 Temmuz darbe kalkışmasının bastırılmasında şehit olan vatandaşlarımız için Fatihalar okuduk. Bu kez de Eşmekaya Belediye Başkanımızın organizasyonuyla ve müftülükteki hocalarımızın da duaları eşliğinde bu Fatihalar’ı okumak için bugün burada toplandık. 15 Temmuz kolay unutulacak bir gün bir gece değildi. O ihaneti bir Amentü gibi anlatmamız ve sürekli nesilden nesile aktarmamız gerekli. 15 Temmuz gecesinde Fetö Paralel Devlet Yapılanması terör örgütüne mensup üyelerinin içerideki ve dışarıdaki işbirlikçilerinin gerçekleştirdiği bir darbe girişimine şahit olduk. Sadece darbe girişimi mi? Hayır! Onların hedeflerindeki şey Türkiye’nin yok edilme projesiydi. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla, meydanlara çıkın sesiyle bütün Türkiye tankların uçakların karşısına çıktılar. Onlar Türkiye’yi yıkmak için yollara çıkmıştı ama bu asil millet yeni Türkiye’yi kurmak için meydanlara çıktı. Bu asil milletin meydanlara çıkarken yanlarında sadece imanları vardı. Tek silahı imanlarıydı. Neye güveniyordu bu halk? Yüce Allah’ın bir vaadine güveniyordu. Allah Kuranı Kerim’de onlar tuzak kurabilirler tuzak kurdular ama Allah da tuzak kurdu, herkes bilsin ki tuzak kuranların en hayırlısı Allah’tır. Yüce Allah o karanlık geceyi aydınlığa tebdil, hayra tebdil etti. Bütün Türk İslam coğrafyasının kalbi o gün Türkiye ile beraber attı. Birlik ve beraberlik enerjisiyle, iman gücüyle tankların tüfeklerin uçakların gücünü o gece yendik. İnsan şöyle düşünmeden edemiyor. Neden birisinin vatanına musallat olunur? Bir insan vatansız ve yurtsuz olursa başkasının vatanına musallat olur. Bunların o gece nasıl vatansız olduklarını hepimiz gördük. Şimdi bu terör örgütünün bütün kalıntılarını işbirlikçilerini hem devletin hem de bu toplumun içinden temizleyeceğiz. İnşallah birlik ve kardeşlik içerisinde yaşayacağımız bir Türkiye kuracağız. Böylesi birliktelikleri

unutmadan sürekli birlikte yaşamayı temenni ediyorum. O gece şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum buraya katıldığınız ve bu birlik ve beraberliği yaşattığınız için hepinize teşekkür ediyorum” dedi..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ