Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,91 / Satış: 5,93
€ EURO → Alış: 6,51 / Satış: 6,54

Gazaltı Kaynakçılığı ve Aşçı Yardımcılığı kursuna yoğun ilgi

Gazaltı Kaynakçılığı ve Aşçı Yardımcılığı kursuna yoğun ilgi
  • 29.09.2017
  • 929 kez okundu

Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından İl ve İlçe merkezlerinde istihdam garantili kurslar devam ediyor.

tarafından İl ve İlçe merkezlerinde istihdam garantili kurslar devam ediyor.

Kurs sonunda başarılı olan kursiyerler, profesyonel amaçlarla veya hobi çalışması olarak ev mekânlarında dahi gerçekleştirilen gazaltı (MIG/MAG) kaynak uygulamaları alanında kazandıkları bilgi ve beceri ile maddi kazanç sağlayabilecekleri gibi aynı zamanda kendi işlerini görme becerisi de kazanacaklardır. Ülkemiz sanayisinde çok geniş kullanım alanına sahip olan bu kaynak yöntemlerinde elde edilen bilgi ve beceri ile kendilerine yeni iş sahaları açabilecekleri gibi aynı zamanda işgücüne de katkı sağlayacaklardır.

AKSARAY’DA GAZALTI KAYNAKÇILARI YETİŞİYOR

ÜCRETSİZ GAZALTI (MIG/MAG) KURSU

Gazaltı Kaynakçısının yetiştirilmesi için gerekli olan teorik ve pratik bilgiler verilecektir. Pratik uygulamalar, öğrencilere bu kaynak yöntemi ile ilgili bilmesi gerekli kaynak türleri bire-bir uygulamalı olarak verilecektir. Uygulamalarla ilgili bazı örnekler aşağıda verilmiştir:

– İş parçalarının kaynağa hazırlanması, kaynak ağzı seçimi, elektrik ark birleştirme türleri, çeşitli metallerin

– Çelik paslanmaz gibi kaynak uygulamaları

– Kursa katılanlara cep harçlığı olarak günlük 25 TL verilecek, sosyal güvencesi olmayan kursiyerlerin Genel Sağlık Sigortası primleri İŞKUR tarafından karşılanacaktır. Kursu tamamlayan kursiyerlere İŞKUR ve MEB onaylı Kurs Bitirme belgesi verilecektir”

Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü olarak iş ve destek danışmanlarımız tarafından Organize Sanayi Bölgesi başta olmak üzere sahada yapmış olduğumuz birebir görüşme ve Aksaray kapsayan işgücü piyasası araştırmasında, eleman temininde güçlük çekilen meslek dalları arasında 2. sırada yer alan Gaz Altı Kaynakçılığı mesleğinde 25 kişilik istihdam garantili kurs düzenleyeceğiz. Ayrıca aşçı yardımcılık kursu, yüzey boyama kursu ile uygulamalı girişimcilik kursu düzenlenecektir.

ÜCRETSİZ AŞÇI YARDIMCILIĞI KURSU

Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü olarak halk eğitim merkezimiz ile işbirliği içerisinde ücretsiz kursu açılacaktır. Önümüzdeki hafta geçmiş dönem kursiyerlerimizin sertifika dağıtım töreninde unutulmaya yüz tutan Aksaray’a özgü lezzetler uzman aşçı yardımcıları tarafından beğeniye sunulacaktır.

Yeni açılacak meslek edindirme kurslarının ücretsiz olacaktır. Meslek sahibi olup çalışmak isteyenlerin mutlaka bu kurslara katılmasını tavsiye ediyoruz.

SON BAŞVURU TARİHİ 05.10.20107

Aşçı Yardımcısı ve gazaltı kaynakçısı mesleklerinde açılacak olan meslek edindirme kursları için son başvuru tarihi 05.10.2017’dir. Başvurular şahsen veya www.iskur.gov.tr adresinden yapılabilecektir.

Mülakatlar 06.10.2017 tarihinde saat : 09:30 Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünde yapılacaktır.

KATILMA ŞARTLARI;

– Kuruma kayıtlı işsiz olmak,

– 15 yaşını tamamlamış olmak,

– Mesleğin gereklerine uygun olarak belirlenen özel şartlara sahip olmak

– Kurumca aynı meslekte düzenlenen kursu tamamlamamış olmak,

– İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmak,

– Emekli olmamak,.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ