Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,69 / Satış: 6,71
€ EURO → Alış: 7,22 / Satış: 7,25

Geleneksel Eğitim Başarı Ödül Töreni düzenlendi

Geleneksel Eğitim Başarı Ödül Töreni düzenlendi
  • 09.06.2017
  • 1.026 kez okundu

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Aksaray Şubesi tarafından Geleneksel Eğitim Başarı Ödül Töreninin 6. düzenlendi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Aksaray Şubesi tarafından Geleneksel Eğitim Başarı Ödül Töreninin 6. düzenlendi. Aksaray Kültür Merkezinde düzenlenen törende Aksaray’daki liselerde ilk üçe giren öğrencilere eğitim başarı ödülleri verildi.

Aksaray Valisi Aykut Pekmez törende yaptığı konuşmasında; devletin bütçedeki en büyük payı eğitime verdiğini söyledi.

Fiziki koşulları iyileştirilen ve yeni okul yatırımları ile bu alanda çok büyük ilerleme kaydedildiğini belirten Vali Pekmez; eğitimde fırsat eşitliğine vurgu yaparak bu konuda yapılan çalışmaların artarak devam ettiğini bildirdi.

Vali Pekmez konuşmasında: “Bizim ülke olarak mutlaka iyi mühendise, iyi doktora iyi öğretmene ihtiyacımız var. Ancak bunun yanında; milli-manevi değerlerine, ahlaki değerlerine sahip çıkan ülkesini, vatanını, bayrağını ezanını seven gençlere ihtiyacımız var. Bütün gençlerimizin bu şekilde olması gerekiyor. Devlet eğitime katkıyı sağlıyor. Ama sivil toplum kuruluşları ve hayırseverlerimizin eğitimdeki desteğini göz ardı edemeyiz. Okullarında ilk üçe girerek başarı gösteren bütün öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Bundan sonraki eğitim öğretim hayatlarında başarı diliyorum.” dedi.

MÜSİAD Aksaray Şube Başkanı Eyüp Dağdaş ise yaptığı konuşmasında yoğun tempo ile çalışarak okullarından derece ile mezun olana öğrencileri onere ederek teşvik etmek amacıyla geleneksel olarak düzenledikleri Eğitim Başarı Ödül törenin 6. Düzenlemenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Gençlerden beklentilerin oldukça yüksek olduğunu ifade eden Dağdaş; “Türkiye’nin bölgesinde ve dünya genelindeki hak ettiği seviyeye yükselmesi, elde ettiği güç ile dünyada barış, huzur ve güvenin garantörü olması yolunda, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizden beklentilerimiz oldukça yüksektir. Bu anlamda gençlerimize her türlü desteği sağlamada elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından Aksaray’daki 24 Lisede ilk üçe giren öğrencilere; bu yıl 6. Düzenlenen MÜSİAD Eğitim Başarı Ödülleri Vali Aykut Pekmez, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Akın, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yusuf Şahin, Emniyet Müdürü Ali Karabağ, Jandarma Komutanı Albay Gazi Demir, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Tüzün, Defterdar Uğur Arslan, Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, MÜSİAD Aksaray Şube Başkanı Eyüp Dağdaş ile Sultanhanı Belediye Başkanı Fahri Solak tarafından verildi..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ