Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,16 / Satış: 6,18
€ EURO → Alış: 6,73 / Satış: 6,76

Gencin hangi şahsiyetle yetiştiği önemli

Gencin hangi şahsiyetle yetiştiği önemli
  • 04.05.2017
  • 1.155 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, gençlerin eğitimli olması kadar, hangi şahsiyetle yetiştikleri konusuna da kafa yormak gerektiğini söyledi..

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, gençlerin eğitimli olması kadar, hangi şahsiyetle yetiştikleri konusuna da kafa yormak gerektiğini söyledi.

ASÜ TEKNOKİD Topluluğu, köy okullarındaki öğrencilerin teknolojiyi sadece eğlence amaçlı değil, eğitim amaçlı da kullanabilmesini sağlamak ve bu hususa dikkat çekmek amacıyla bir tiyatro gösterisi düzenledi.

“Sanal Ailem” isimli oyun öncesinde kısa bir konuşma yapan ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, bazı mesleklerin popüler bulunduğunu ama asıl önemli olanın işini iyi yapmak olduğunu belirterek, “Her ne iş yaparsanız yapın, yaptığınız işi düzgün ve hakkını vererek yapın” dedi.

Türkiye’nin çok sayıda öğrencisine üniversite imkânı sunabilen bir ülke haline geldiğini söyleyen Şahin, şöyle devam etti, “Ülke olarak eğitim sorununu büyük ölçüde çözdük, çözüyoruz. Bugün, okullarda bilgisayarlar var, laboratuvarlar var, uzaktan eğitime geçiliyor… Türkiye başka bir noktaya doğru ilerliyor. Galiba bundan sonra en önemli mesele, sadece eğitimli bir nesil değil, eğitimli neslin hangi şahsiyetle yetiştiği konusuna da kafa yormak olacaktır.”

Topluluk Başkanı Mert Deniz’in konuşmasının ardından kürsüye gelen Topluluk Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Alev Elçi ise proje ödevi kapsamında yapılan bir çalışmanın TEKNOKİD tarafından sürdürüldüğünü belirtti ve çalışmalara katkı sunan herkese teşekkür etti.

İlk ve orta düzeydeki 4 okuldan öğrencilerin katıldığı etkinlik, konuşmaların ardından “Sanal Ailem” isimli tiyatro oyununun sahnelenmesi ve ASÜ Halk Oyunları Topluluğu’nun gösterisi ile tamamlandı..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ