Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,80 / Satış: 7,83

Gençler milletin geleceğidir!

Gençler milletin geleceğidir!
  • 18.05.2016
  • 1.320 kez okundu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, geleceğin büyük Türkiye’sinin gençlerin omuzlarında yükseleceğini belirtti..

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle yazılı bir basın açıklaması yapan ASÜ Rektörü Prof. Şahin, 19 Mayıs 1919 tarihinin, tamamen millet iradesine dayanan bağımsız bir devlet kurulmasına yönelik mücadelenin sembolü olduğunu söyledi.

Millet azmi ile kararlı şekilde sürdürülen milli mücadelenin yokluklar ve zorluklara rağmen, büyük fedakârlıklar içinde başarıldığını anımsatan Şahin, gençlerin bu kararlılıktan ilham alarak, geleceği şekillendirmesi gerektiğini söyledi.

Gençliğin milletlerin geleceği olduğunu vurgulayan ve pek çok bakımdan kabuğunu kırmaya başlayan Türkiye’nin geleceğinin çok daha iyi olabilmesi için milli ve manevi değerlerini tanıyan, çağı bu değerler ışığında yorumlayabilen bir nesil yetişmesi gerektiğini dile getiren Rektör Şahin, “Bunun için samimi şekilde gayret gösteriyoruz. Ülkemizin ve milletimizin daha müreffeh seviyelere erişmesi adına üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmenin çabası içindeyiz” dedi.

ASÜ Rektörü mesajının son kısmında, milli mücadelenin tüm kahramanlarını dua ve minnetle andıklarını belirtti..

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ