Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,73 / Satış: 5,75
€ EURO → Alış: 6,33 / Satış: 6,36

Gençlik bir milletin geleceğidir

Gençlik bir milletin geleceğidir
  • 18.05.2018
  • 491 kez okundu

, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Yazgı mesajında, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ilk adımı atarak milli mücadele ateşini yaktığı 19 Mayıs 1919’un, esarete hiçbir vakit boyun eğmemiş, hürriyete tutkun necip milletin yeniden ayağa kalktığı ve cumhuriyetin temellerinin atıldığı tarih olduğunu belirtti.

Başkan Yazgı açıklamasında şu görüşlere yer verdi;

“19 Mayıs 1919’da, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a giderek başlattığı milli mücadelenin 99. yıl dönümünü “Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı “olarak kutlamanın gururunu yaşıyoruz.

Milletlerin tarihinde önemli milatlar vardır, 19 Mayıs 1919 ‘da milletimizin şanlı tarihinde önemli bir dönüm noktasıdır. İşgal kuvvetlerine karşı Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde azim ve inançla başlayan bağımsızlık yürüyüşü, birlik ve beraberlikle, aynı hedef ve idealler etrafında kenetlenen milletimizin kendi küllerinden yeniden doğuşunun sembolü olan bu tarihten sonra bağımsızlık mücadelesi vatan topraklarının her köşesine dalga dalga yayılmıştır. Aziz milletimiz bu mücadeleyle milli birlik ve bağımsızlığını her türlü bedelini ödeyerek tekrar kazanmış, gençliğine ve geleceğine böylesine bir cennet vatanı miras bırakmıştır. Geldiğimiz noktada gençlerimizin ecdadının topla tüfekle ve aziz şehitlerimizin kanlarıyla koruduğu bu vatanı, ilimle irfanla korumaya devam ettiğini görüyor olmak ayrı bir mutluluktur. Gençlik bir milletin yarınıdır, geleceğidir. Nitelikli, bilgili ideal sahibi gençlerimiz olduğu sürece geleceğe umutla bakabiliriz. Aziz milletimiz, birlik ve beraberlikle her türlü zorluğun üstesinden gelmiştir.

Bu duygularla, gençlerimizle birlikte aziz milletimizin, Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmetle, şükranla anıyorum.”

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ