Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,53 / Satış: 7,56
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

Gönlümüzdeki engelleri kaldıralım

Gönlümüzdeki engelleri kaldıralım
  • 28 Kasım 2016 - 16:13

Vali Aykut Pekmez’in eşi Yeşim Pekmez Hanımefendi Gönül Dostları Spor Kulübünü ziyaret etti.

Vali Aykut Pekmez’in eşi Yeşim Pekmez Hanımefendi Gönül Dostları Spor Kulübünü ziyaret etti.

Kulüp Başkanı Cem Elibol ve başkan yardımcısı Şükran Gevenç’ten, bilgi alan Yeşim Pekmez; Down Sendromlu öğrencilerin iş atölyelerini ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti.

Öğrencilerin kot çanta baskısı, Tokat işi taş baskı çalışmalarını ve atölyelerde yapılan diğer faaliyetleri yakından inceleyen Pekmez; kulüp yöneticilerini tebrik ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İsrafil Aktürk’ün de katıldığı ziyarette; engelli olarak adlandırılan ancak yakın ilgi ve sabırla eğitim verilen çocukların neler başarabileceklerinin en güzel örneğini görmekten büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Pekmez; “ Devletimiz engelli çocukların eğitimi, onların toplum hayatına katılmalarını sağlamak için çok önemli düzenlemeler yaptı. Ailelere de önemli maddi destekler sağlandı. Bunların yapında engelli bireylerin eğitimleri, onların meşgul olabilecekleri alanlarda çalışmalar gerçekleştiren, sivil toplum kuruluşları ve çeşitli derneklerde bulunuyor. Aksaray da başarılı bir örneği görmekten büyük memnuniyet duydum” dedi.

İnsanların önyargılardan uzaklaşarak gönlündeki engelleri kaldırması gerektiğini belirten Pekmez; “ Bu çocuklar bu toplumun bir parçası olmalı. Yakın ilgi ve eğitimle bu çocukların neler yapabilecekleri ortada. Bizler her zaman onlara destek olacağız” dedi..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ