Aksaray Haberleri

‘Gönüllü Elçiler’ programının çekimleri tamamlandı | haberaksaray.com
Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,96 / Satış: 8,99

‘Gönüllü Elçiler’ programının çekimleri tamamlandı

‘Gönüllü Elçiler’ programının çekimleri tamamlandı
  • 05 Ekim 2018

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Türkiye’nin İmparatorluk bakiyesi bir ülke olduğunu ve gönül coğrafyasının çok daha geniş bir alanı kapsadığını ifade etti.

TRT Haber tarafından hazırlanan “Gönüllü Elçiler” programının konuğu ASÜ oldu. Program, üniversite eğitimi almak için dünyanın farklı ülkelerinden Aksaray’a gelen öğrencilerin hikâyelerini izleyiciye aktarıyor. Türkçe öğrenme süreci, sosyal ilişkiler, yeni bir yaşantıya adapte olma, kendi kültürünü yaşama, Türkiye, Aksaray… Birbirinden farklı detayların uluslararası öğrencilerin gözünden anlatıldığı programın çekimleri tamamlandı. Rektör Şahin, Zinciriye Medresesi’ndeki çekimler esnasında yaptığı konuşmasında, Aksaray’ın uluslararası öğrencilerin de evi olduğunu söyledi. Türkiye’nin gönül coğrafyasının çok daha geniş bir alanı temsil ettiğine dikkat çeken Şahin, “Burası, geçmişten bu yana farklı kültürlerin kardeşçe yaşadığı bir coğrafya. Şehrimizdeki ve Üniversitemizdeki tüm uluslararası öğrenciler kendilerini evinde hissetmeliler” dedi. Şahin, konuşmasının devamında kampüsteki fiziki ve akademik imkânları anlattı; geleceğe dair tüm planları uluslararası öğrencileri de kapsayacak biçimde şekillendirmeye çalıştıklarını belirtti. Tolga Özlü’nün yönetmenliğinde gerçekleşen çekimlerde Rektör Şahin, Yemenli bir öğrencinin evinde Yemen Kahvesi yaptı, ney üfledi.

Üniversite üst yönetiminin de çekimlerine katıldığı programda Zinciriye Medresesi’nde düzenlenen Kültür Gecesi, kampüsteki bisiklet turu, mehteran gösterisi eşliğinde aşure etkinliği ve ağaçlandırma çalışmaları gibi renkli detaylar da yer alıyor..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ