Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 8,68 / Satış: 8,71
€ EURO → Alış: 10,51 / Satış: 10,55

Google Play Store’a Uygulama Paylaşma Özelliği Geldi

Google Play Store’a Uygulama Paylaşma Özelliği Geldi
  • 18 Şubat 2021

ABD merkezli teknoloji devi Google, kullanıcıların uygulama paylaşımları yapabilmesini sağlayan yeni bir özelliği kullanıma sundu. Google Play …

ABD merkezli teknoloji devi Google, kullanıcıların uygulama paylaşımları yapabilmesini sağlayan yeni bir özelliği kullanıma sundu. Google Play Store’un son sürümü ile kullanıcılar tarafından deneyimlenmeye başlayan bu özellik, uygulamaların iki farklı telefonda paylaşılabilmesini sağlıyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, bir uygulamaya çok daha süratli bir biçimde ulaşabilecekler.

Google Play Store’da bulunan “Uygulamalarım ve oyunlarım” menüsü altına eklenen yeni özellik, Google Play Store’da bulunan ve fiyatsız olan çabucak her uygulama için kullanıyor. Uygulamayı paylaşan ve alacak telefonların bir ortada olduğu durumlarda kullanılabilen özellik, alıcı tarafın vereceği bir onay ile uygulama paylaşımının başlamasını sağlıyor.

Google Play Store’un yeni özelliği bu türlü görünüyor

Aslına bakacak olursak Android işletim sistemi, “Yakındakilerle Paylaş” özelliği sayesinde uygulamaların da paylaşılmasını sağlıyor. Fakat bu özelliği kullanabilmek için evvel Google Play Store’a gitmek ve paylaşılacak uygulamayı bulmak, sonrasında da üç noktalı menüyü kullanarak Paylaş seçeneğini kullanmak ve yakındaki aygıta ilişki göndermek gerekiyordu. Yeni özellik ise kelam konusu uygulamanın alıcı aygıta direkt indirilmesini tetikliyor ve süreci kolaylaştırıyor.

Google, uygulama paylaşma özelliği ile ilgili ayrıntılı bir açıklama yapmadı. Fakat bu uygulamanın kullanılabilmesi için muhtaçlık duyulan tek şey, Google Play Store’un son sürümüne sahip olmak. Bu da yeni uygulama paylaşma özelliğinin uygun fiyatlı Android aygıtlarda bile kullanılabileceğini düşündürüyor.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ