Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,91 / Satış: 5,93
€ EURO → Alış: 6,51 / Satış: 6,54

‘Gül Yetiştiren Adam’ konferansı düzenlendi

‘Gül Yetiştiren Adam’ konferansı düzenlendi
  • 21.11.2017
  • 999 kez okundu

Aksaray Belediyesinin katkılarıyla Anadolu Mektebinin konuğu olarak Aksaray’a gelen Edebiyatçı Yazar- Mütefekkir Rasim Özdenören ‘Gül Yetiştiren Adam’ adlı konferansa konuşmacı olarak katıldı..

Aksaray Belediyesinin katkılarıyla Anadolu Mektebinin konuğu olarak Aksaray’a gelen Edebiyatçı Yazar- Mütefekkir ’ adlı konferansa konuşmacı olarak katıldı.

Aksaray Kültür Merkezinde gerçekleşen konferansa Belediye Başkan Vekili Süleyman Canbulut, Başkan Yazgı’nın eşi Hasibe Yazgı, İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ, İl Milli Eğitim Müdürü H. Ömer Kartal, kamu kurum ve sivil toplum örgüt temsilcileri, eğitimciler, çok sayıda lise dengi okul öğrencileri katıldı.

Konferans öncesinde Yazar- Mütefekkir Rasim Özdenören’in edebiyat tarihine katkıları anlatıldı. Edebi hayatı ve eserleri hakkında birer sunum yapıldı.

Gül Yetiştiren Adam denildiğinde akla gelen Yedi Güzel Adam’dan biri olan Rasim Özdenören kürsüye davet edildi. Gül Yetiştiren Adam konulu kitabından anlatılmak istenen temayı öğrencilere birinci ağızdan anlattı Yazar Rasim Özdenören…

Cumhuriyetin ilk yıllarında o dönemin şartlarının ‘Gül Yetiştiren Adamı’ ortaya çıkardığını aktaran Mütefekkir Rasim Özdenören, Cumhuriyet dönemin Türkiye’sinde itibaren insanımızın yaşadığı çatışmalardan bahsetti. O güzel düşünceye sahip insanların hayallerinin neler olduğunu paylaştı. Öğrencilere milli manevi değerlere sahip çıkmaları, içinde bulunduğumuz kültürün değerleriyle daha iyi anlaşılması yönünde önerilerde bulundu.

Konferansın sonunda Belediye Başkan Vekili Süleyman Canbulut, günün ansına ünlü yazar Rasim Özdenören’e tablo hediye etti. Aynı günün devamında Rasim Özdenören, öğrenciler için kitaplarını imzaladı..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ