Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,85 / Satış: 5,88
€ EURO → Alış: 6,51 / Satış: 6,54

‘Günümüzün Genç Öncüleri’ bilgi yarışması ve ödül töreni

‘Günümüzün Genç Öncüleri’ bilgi yarışması ve ödül töreni
  • 07.03.2017
  • 1.194 kez okundu

Birlik Vakfı Aksaray Şubesi ve Enderun Aileyi Koruma Derneği tarafından organize edilen “Günümüzün Genç Öncüleri” bilgi yarışması ve ödül töreni ilimizde bulunan İmam Hatip liselerinde gerçekleştirildi.

Aksaray Şubesi ve tarafından organize edilen “” bilgi yarışması ve ödül töreni ilimizde bulunan İmam Hatip liselerinde gerçekleştirildi.

Enderun Aileyi Koruma Derneği başkanı Mehmet Çekiç yaptığı açıklamada: “İlimizdeki beş tane İmam Hatip lisesi öğrencilerimize Namaz Gönüllüleri Platformu kurucu üyesi ve yazar Abdullah Yıldız hocamızın Yusuf’un Üç Gömleği isimli kitabı ücretsiz olarak dağıttık ve bu kitaptan öğrencilerimize bir bilgi yarışması düzenledik. Yarışma sonucunda her okulumuz da ilk üçe giren öğrencilerimize yarım altın, çeyrek altın ve gram altın şeklinde ödüller verdik. Ayrıca yarışmadan sonra kitabın yazarı Abdullah Yıldız hocamız Aksaray’ ımıza gelerek iki gün boyunca İmam Hatip Liselerimizdeki öğrencilerimize Hazreti Yusuf (a.s.) başta olmak üzere birçok Peygamber ve sahabe efendimizin yaşantılarından örnekler vererek günümüzde öncü gençliğin dikkat etmesi gereken hususları anlatmaya çalıştı. Hocamızı hiç emeğini esirgemeden yoğun bir programla gençlere bir nebzede olsa bir bilinç verebilmek uğruna yaptığı çalışmalardan dolayı tebrik ve teşekkür ediyoruz. Bu etkinlikteki amacımız gençlerimize kitap okuma alışkanlığını kazandırabilmek ve onlara örnek teşkil edebilecek yazar ve düşünürler ile gençlerimizi buluşturabilmektir. Ayrıca Enderun Aileyi Koruma Derneği ve Birlik Vakfı Aksaray Şubesi olarak şehrimiz insanına faydalı olabilecek bu tür etkinlikler yapmaya devam edeceğiz” dedi..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ