Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,80
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Gurbetçi hemşehrilerimiz Vali Şeref Ataklı’yı ziyaret etti

Gurbetçi hemşehrilerimiz Vali Şeref Ataklı’yı ziyaret etti
  • 03.03.2016
  • 1.765 kez okundu

Aksaraylılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve Almanya Aksaray Dernekler Birliği Federasyonu Başkan ve üyeleri Vali Şeref Ataklı’yı ziyaret etti..

Aksaraylılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Yaşar, Aksaray Dernekler Birliği Federasyonu Başkanı İdris Er, dernek üyeleri Lütfi Böge, Mustafa Ülger, Önder Güneş, Yakup Gökdemir, Yunus Özsevgiç, Ali Özdemir, Mücahit Kaya, Haşim Ateş ve diğer üyeleri Valilik makamında kabul eden Vali Şeref Ataklı dernek yönetimi ve üyeleri ile bir süre sohbet etti.

Aksaraylı hemşehrilerimizin zamanında Almanya ve diğer Avrupa ülkelerine basit işlerin yaptırılması amacıyla çağırıldığını söyleyen Vali Ataklı: “Gurbetçi hemşehrilerimizin işçi olarak gittikleri yerlerde çalışkanlıkları ile işveren konumuna geçtiklerini görmek mutluluk verici” dedi.

Aksaraylılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Yaşar, gurbetçi dernek üyelerimizin çoğunluğunun işveren statüsünde olduğunu, ziyarete gelen hemşehrilerimizin toplam çalışan sayılarının bin civarında olduğunu belirterek, hemşehrilerimizin Aksaray’da da yatırım yapmak istediklerini söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Ataklı ülkemizi ve Aksaray’ı temsil eden hemşehrilerimizin bu tür dernek ve cemiyetler sayesinde birlik ve beraberlik içinde olmalarının önemli olduğunu söyledi..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ