Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,73 / Satış: 5,75
€ EURO → Alış: 6,33 / Satış: 6,36

Halk Eğitim Merkezleri’nin önemi artıyor

Halk Eğitim Merkezleri’nin önemi artıyor
  • 11.05.2018
  • 883 kez okundu

Aksaray Valisi Aykut Pekmez eşi Hanımefendi ile birlikte Halk Eğitim Merkez Müdürleri ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile düzenlenen programda bir araya geldi.

Vali Pekmez ile eşi Yeşim Pekmez ev sahipliğinde Kardeşler Restoran’da düzenlenen programa Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, Aksaray Merkez Halk Eğitim Müdürü Azmi Arı, İlçe Halk Eğitim Merkez Müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile Halk Eğitim Merkez Müdür Yardımcıları ve Aksaray öğretmenleri katıldı.

Vali Pekmez’in eşi Yeşim Pekmez Hanımefendi insanlara öğrenme ve meslek sahibi olmayı öğretme gayreti ile çok önemli çalışmalar gerçekleştiren Halk Eğitim Merkezlerinin öneminin günümüzde daha arttığının görüldüğünü söyledi.

Aksaray’da ilçe halk eğitim merkezlerinin tamamını ziyaret ederek bu kurslarda eğitim gören, bir meslek edinerek aile bütçesine katkı sağlama amacı ile üretime katılmak isteyen vatandaşların azim ve kararlılığını gördüklerini anlatan Yeşim Pekmez; yaptıkları görüşme ve sohbetlerde bu kursların önemini belirten vatandaşların imkan sunulduğunda öğrenerek kendini geliştirme, topluma örnek olma ve fayda sağlamak için gayret ettiğini söyledi.

Pekmez; merkezlerde ve açılan kurslarda görev yapan idareci ve öğretmenlerin sorumluluklarının bilincinde olarak; vatandaşlara yol göstermeleri onları üretime, kimseye muhtaç olmadan hayatlarını idame etmelerini sağlayacak bilgiler ve meslekler edindirdiklerini bundan büyük memnuniyet duyduklarını söyledi.

Düzenledikleri programa katıldıkları için Halk Eğitim Merkezleri ile İlçe Milli Eğitim Müdürlerine ve Halk Eğitim Merkezi öğretmenlerine teşekkür eden Yeşim Pekmez Hanımefendi; aynı gayret ve samimiyetle toplumsal kalkınma amacıyla çalışmalarını sürdüreceklerine inandığını belirtti..

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ