Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Hasta kurtarma ve nakil tatbikatı yapıldı

Hasta kurtarma ve nakil tatbikatı yapıldı
  • 29.09.2017
  • 1.364 kez okundu

Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gerçekleştirilen 2017 yılı hasta kurtarma ve nakil tatbikatı yapıldı..

Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gerçekleştirilen 2017 yılı hasta kurtarma ve nakil tatbikatı yapıldı.

AEAH Mustafa Yazıcı Göğüs Hastalıkları Kliniğinde (D blok) gerçekleştirilen hasta kurtarma, nakil ve bina tahliye tatbikatına, Aksaray Belediyesi itfaiye ekipleri, ambulans ve sağlık ekipleri ile hastane çalışanları katıldı.

Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sivil Savunma birimince hazırlanan senaryo gereği, Göğüs hastalıkları yoğun bakım ünitesinde yatan hastalar ve hasta yakınları, sağlık ekibinin yardımı ile sedye ve tekerlekli sandalyelerle, itfaiye sepeti ile bina dışına çıkartılarak, ambulanslarla daha güvenli bir binaya nakilleri gerçekleştirildi. Tatbikatta nefesler tutulurken, gerçeği aratmayan sahneler yaşandı.

Başarı ile sonuçlanan hasta kurtarma ve nakil tatbikatı sonrasında bir açıklama yapan Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Cengizhan Kılıçaslan; “Olası bir yangın sonrasında hastaların güvenli bir şekilde hastaneden tahliye edilmeleri çok önemli. Bu konuda mevcut personelin olası bir yangında bina tahliye işlemlerini konusunda bilgilerini tazelemek, eksikliklerimizi görmek üzere bu tatbikatı gerçekleştirdik. Tatbikat başarı ile sonuçlandırılmıştır. Tatbikata katılan Aksaray Belediyesi itfaiye ekiplerine, sağlık ve ambulans ekiplerini ve hastane personeline teşekkür ediyorum” dedi..

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ