Aksaray Haber - Aksaray Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 5,73 / Satış: 5,75
€ EURO → Alış: 6,33 / Satış: 6,36

Hayvan Pazarı inşaatı tamamlandı

Hayvan Pazarı inşaatı tamamlandı
  • 14.02.2017
  • 2.039 kez okundu

Tarım ve hayvancılıkta Türkiye’de önemli bir yere sahip olan Aksaray’da tarım ve hayvancılık için büyük önem arz eden hayvan pazarı inşaatı tamamlandı.

Tarım ve hayvancılıkta Türkiye’de önemli bir yere sahip olan Aksaray’da tarım ve hayvancılık için büyük önem arz eden tamamlandı.

Mevcut hayvan pazarının hayvan refahı için uygun koşullara sahip olmadığı için yetersiz kaldığını ifade eden Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, “Bu nedenle şehir merkezine yaklaşık 9 kilometre mesafede bulunan 30 bin metrekare alana ’Hayvan Borsası’ kurmak için çalışmalara başladık. Yapılan Canlı Hayvan Borsası 150 metrekare hizmet binası, 100 metrekare veteriner hekim ve karantina odaları ile yönetim merkezi, personel odaları olmak üzere 10 bin metrekaresinin üstü kapalı, 10 bin metrekare padok alanından oluştu. Canlı hayvan borsasına getirdiği hayvanları boşaltan araçların yıkanması için araç yıkama yeri, gübrelerin toplanıp biriktirilerek değerlendirilmesi için gübre toplama yeri, saman ve yem satış yerleri de bu alanda yerini aldı. Borsa, günlük 1600 adet büyükbaş, 5 000 adet küçükbaş hayvan kapasiteli ve aynı anda 100 kamyonun yükleme, boşaltma yapacağı rampalar ile ayrı ayrı 70 kamyonun ve 100 otomobilin park edebileceği geniş park alanlarının olduğu komplike bir merkez haline geldi. ’’Burasının talep olması durumunda haftada bir gün veya iki gün değil, haftanın her günü açık olması planlanmaktadır. İnşallah yakında açılışını gerçekleştirdiğimiz zaman ilimizin önemli ihtiyaçlarından bir tanesini tamamlamış olacağız.’’ dedi..

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ